Yakasaroyda avtomobil janjali yuz berdi
Toshkent shahar IIBB matbuot xizmatidan ma’lum qilishlaricha, ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videofilm yuzasidan izoh berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024-yil 27-avgust kuni Yakasaroy tumani, At-Termiziy ko‘chasida ommaviy janjal sodir bo‘lgan. Ushbu voqea ishtirokchilari 1997 va 1998 yilda tug‘ilgan fuqarolar bo‘lib, ular “Tracker” rusumli avtomobilda harakatlanayotganda 2003 va 2005 yillarda tug‘ilgan uch nafar boshqa fuqarolar bilan janjallashgan.
Mojaroda avtomobil haydovchisi yukxona bo‘limidan mixli tayoqni olib chiqib, boshqalarga tahdid qilgan va so‘zlar bilan haqorat qilgan. Voqeadan so‘ng ular avtomobilga o‘tirib, voqea joyidan ketib qolishgan.
Yoqilg‘an taqdirda hech kim tan jarohati olmadi. Mazkur holat yuzasidan ishtirokchilar haqida O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik kodeksining “Mayda bezorilik” hamda “Ichki ishlar organlari xodimining qonuniy talablarini bajarmaslik” moddalariga asosan ma’muriy bayonnoma tuzilgan.
Ish Yakasaroy tumani jinoyat ishlari bo‘yicha sudiga yuborilgan. Ba’zi ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu mojaro yo‘lda yo‘lovchilar va haydovchi tomonidan qizlarga nisbatan nojo‘ya munosabatda bo‘lishi sabab yuzaga kelgan.

В Якасарае произошел автомобильный конфликт
По информации пресс-службы ГУВД города Ташкента, был дан комментарий по поводу видеоролика, распространяемого в социальных сетях. Об этом сообщил Upl.uz.
27 августа 2024 года в Яккасарайском районе, на улице Ат-Термизи, произошла массовая драка. Участниками данного инцидента стали граждане, родившиеся в 1997 и 1998 годах, которые, передвигаясь на автомобиле марки «Tracker», вступили в конфликт с тремя другими гражданами, родившимися в 2003 и 2005 годах.
В ходе конфликта водитель автомобиля взял из багажного отделения металлическую палку с гвоздями и угрожал другим, оскорбляя их словами. После происшествия они сели в автомобиль и уехали с места инцидента.
В результате происшествия никто не получил телесных повреждений. По данному факту в отношении участников составлен административный протокол по статьям Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан «Мелкое хулиганство» и «Невыполнение законных требований сотрудника органов внутренних дел».
Дело направлено в Яккасарайский районный суд по уголовным делам. По некоторым данным, конфликт возник из-за неподобающего поведения пассажиров и водителя по отношению к девушкам на дороге.
По этой причине другие граждане попытались их защитить. В настоящее время по данному факту продолжается расследование.