Namanganda firibgarlikda gumonlangan shaxs ushlandi
Namangan viloyati ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, jinoyatda gumon qilingan va qidiruvga berilgan shaxs ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Turakurgan tumani ichki ishlar bo‘limi xodimlari tomonidan qidiruvga berilgan ushbu shaxs 1976 yilda tug‘ilgan bo‘lib, "Katagon" mahallasida istiqomat qiladi. Unga nisbatan firibgarlik jinoyatini sodir etganlikda gumon qilinmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi, 3-qismi bo‘yicha unga nisbatan jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. O‘tkazilgan tezkor-qidiruv tadbirlari natijasida gumon qilinayotgan shaxs Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek tumanida aniqlanib, ushlangan.
Hozirda u Namangan viloyatiga olib kelingan va Mingbuloq tumani ichki ishlar bo‘limi vaqtincha saqlash izolyatoriga joylashtirilgan. Unga nisbatan 8 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi qo‘llanilishi mumkin.

В Намангане задержан человек, подозреваемый в мошенничестве
По сообщению пресс-службы управления внутренних дел Наманганской области, задержан человек, подозреваемый в совершении преступления и находившийся в розыске. Об этом сообщает Upl.uz.
Данный человек, который был объявлен в розыск сотрудниками отдела внутренних дел Туркурганского района, родился в 1976 году и проживает в махалле "Катагон". Его подозревают в совершении мошенничества.
В отношении него возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий подозреваемый был выявлен и задержан в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента.
В настоящее время он доставлен в Наманганскую область и помещен в изолятор временного содержания отдела внутренних дел района Мингбулак. В отношении него может быть применено наказание в виде лишения свободы на срок до 8 лет.