Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi matbuot xizmatida ma’lumot e’lon qilindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Buxoro tibbiyot instituti tomonidan “Aqlli issiqxona” loyihasini tashkil etishga 8,6 milliard so‘m sarflangani haqida ma’lumot tarqaldi. Ushbu loyiha uchun tender o‘tkazilgani ma’lum bo‘ldi.
Qo‘mita tarqalgan ma’lumotlar asosida mazkur tender bo‘yicha tekshiruv o‘tkazdi. Tekshiruv natijasida Buxoro tibbiyot instituti tomonidan tender savdolarini o‘tkazishda “Raqobat to‘g‘risida”gi qonunning 29-moddasi talablariga zid holatlar aniqlangan.
Shunga ko‘ra, tegishli ma’muriy ish qo‘zg‘atildi. Qo‘zg‘atilgan ish bo‘yicha ko‘rilgan choralar va natijalar haqida qo‘shimcha ma’lumot berilishi rejalashtirilgan.
Mazkur jarayonlar qonuniylik va oshkoralik tamoyillari asosida davom ettiriladi. Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi fuqarolarni to‘g‘ri axborot bilan ta’minlashga alohida e’tibor qaratadi.

В Бухарском медицинском институте выявлены нарушения в тендерной процедуре
В пресс-службе Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей была опубликована информация. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилась информация о том, что Бухарский медицинский институт потратил 8,6 миллиарда сумов на организацию проекта "Ум теплица". Стало известно, что для данного проекта был проведен тендер.
Комитет провел проверку по распространенным данным относительно данного тендера. В результате проверки были выявлены случаи, противоречащие требованиям статьи 29 Закона "О конкуренции" при проведении тендерных торгов Бухарским медицинским институтом.
В связи с этим было возбуждено соответствующее административное дело. Планируется предоставить дополнительную информацию о принятых мерах и результатах по возбужденному делу.
Данные процессы будут продолжаться на основе принципов законности и прозрачности. Комитет по развитию конкуренции и защите прав потребителей уделяет особое внимание обеспечению граждан правильной информацией.