Jeki Chan Olmaotada kutib olindi
Olmaotadagi shahar aeroportida taniqli aktyor va jang san’ati ustasi Jeki Chan ko‘rildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Internet foydalanuvchilari uning suratlari va videolarini faol ravishda tarqatmoqda, deb xabar bermoqda Kursiv media sayti. Mahalliy manbalarning ma’lumotiga ko‘ra, aktyor Salem Entertainment media kompaniyasi vakillari tomonidan kutib olingan.
Keyinchalik kinoshunos Karim Qodirboyev Instagram sahifasida Jeki Channing Olmaotaga kelganini tasdiqladi va yaqin orada qo‘shimcha ma’lumot berilishini bildirdi. Jeki Channing asl ismi Chen Gansheng bo‘lib, u 1954-yil 7-aprelda Gonkongda tug‘ilgan.
U o‘zining akrobatik tryuklari va jang san’atini komediya uslubida ijro etishi bilan mashhur. Jeki Chan "Mast usta", "Politsiya hikoyasi", "Tig‘iz vaqt" kabi Gollivud filmlarida bosh rollarni ijro etgan.
Uning filmlari nafaqat jang san’ati muxlislarida, balki keng auditoriyada katta qiziqish uyg‘otadi. Shu sababli uning Olmaotaga tashrifi madaniy va kino sohasida katta e’tibor bilan qarshi olindi.

Джеки Чан был встречен в Алматы
В городском аэропорту Алматы был замечен известный актер и мастер боевых искусств Джеки Чан. Об этом сообщает Zamin.uz.
Пользователи интернета активно распространяют его фотографии и видео, сообщает медиа-сайт Kursiv. По информации местных источников, актера встретили представители медиа-компании Salem Entertainment.
Позже киновед Карим Кодирбоев подтвердил на своей странице в Instagram приезд Джеки Чана в Алматы и сообщил, что в ближайшее время будет предоставлена дополнительная информация. Настоящее имя Джеки Чана — Чэнь Ганьшэн, он родился 7 апреля 1954 года в Гонконге.
Он известен своими акробатическими трюками и исполнением боевых искусств в комедийном стиле. Джеки Чан исполнил главные роли в голливудских фильмах, таких как «Мастер», «Полицейская история», «Час пик».
Его фильмы вызывают большой интерес не только у поклонников боевых искусств, но и у широкой аудитории. Поэтому его визит в Алматы был встречен с большим вниманием в культурной и киноиндустрии.