Mashhur o‘zbek xonandasi Nilufar Usmonova ijodida yangi yo‘nalish paydo bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Instagram sahifasida tarixiy binoda suratga olish ishlari davom etayotganini ma’lum qildi. Nilufar Usmonova bu joyning nafaqat arxitekturasi, balki ma’naviy ahamiyatga ham ega ekanini ta’kidladi.
Xonanda so‘zlaricha, qadimdan boshlangan buyuklik bugungi kunda zamonaviy asarga aylangan. Bu oddiy bino emas, balki tarixiy merosdir.
U yangi hamkorlik va tarixiy g‘oya ustida ish olib borilayotganini bildirdi. Suratga olish jarayonidan lavhalar va to‘liq video yaqin kunlarda taqdim etilishi kutilmoqda.
Nilufar Usmonovaning bu ijodiy yondashuvi muxlislar va izdoshlari orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Hozircha loyiha tafsilotlari haqida aniq ma’lumot berilmagan, ammo bu ish musiqa bilan bir qatorda tarix, dizayn va milliy merosga bo‘lgan e’tiborni ham ifodalaydi.

Нилуфар Усмонова снимает новый клип перед историческим зданием
В творчестве известной узбекской певицы Нилуфар Усмоновой появилось новое направление. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она сообщила на своей странице в Instagram, что съемки продолжаются в историческом здании. Нилуфар Усмонова подчеркнула, что это место имеет не только архитектурное, но и духовное значение.
По словам певицы, величие, начавшееся с древних времен, сегодня превратилось в современное произведение. Это не просто здание, а историческое наследие.
Она сообщила, что ведется работа над новым сотрудничеством и исторической идеей. Ожидается, что в ближайшие дни будут представлены кадры со съемок и полный видеоролик.
Такой творческий подход Нилуфар Усмоновой вызвал большой интерес у поклонников и подписчиков. Пока что подробности проекта не раскрываются, но эта работа выражает внимание не только к музыке, но и к истории, дизайну и национальному наследию.