Shohrux Mirzo san’atdagi yo‘li va oilasi haqida so‘zladi
Aktyor Shohrux Mirzo Abduqunduzov yaqinda “Omon-omon” ko‘rsatuvida o‘zining oilaviy kelib chiqishi haqida bir qancha ma’lumotlarni ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Suhbat davomida u O‘zbekiston xalq artisti Muhammadali Abduqunduzovning katta nabirasi ekanligini oshkor qildi. Shuningdek, u ona tomonlama O‘zbekiston xalq shoiri Usmon Azimning avlodi ekanini ham ta’kidladi.
Shohrux Mirzo ushbu qarindoshlik unga katta mas’uliyat yuklashini qayd etdi. U san’at sohasida faoliyat olib borishda o‘ziga xos yondashuvni tanlaganini aytib, ko‘p seriallarda ishtirok etishni rad etishini, asosan teatr sahnalarida ijod qilishni afzal ko‘rishini bildirdi.
“Menga hech qachon qanday bo‘lishim kerakligi haqida bosim o‘tkazishmagan. Men o‘zimni erkin ijodkor sifatida his qilaman”, — deya qo‘shimcha qildi aktyor.
Ma’lumot uchun, Shohrux Mirzo joriy yilning 21-avgust kuni turmush qurdi. Uning rafiqasi Oyshaxon mashhur videobloger Obid Nasriddinov bilan birga turli videolar suratga olishda ishtirok etib keladi.

Шохрух Мирзо рассказал о своем творческом пути и семье
Актер Шохрух Мирзо Абдукндузов недавно в программе «Омон-омон» поделился некоторой информацией о своем семейном происхождении. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе беседы он раскрыл, что является старшим внуком народного артиста Узбекистана Мухаммадали Абдукндузова. Также он подчеркнул, что по материнской линии является потомком народного поэта Узбекистана Усмона Азима.
Шохрух Мирзо отметил, что эта родственная связь возлагает на него большую ответственность. Он рассказал, что выбрал особый подход в своей деятельности в сфере искусства, отказывается от участия во многих сериалах и предпочитает творить преимущественно на театральной сцене.
«Никогда на меня не оказывали давление, каким я должен быть. Я чувствую себя свободным творцом», — добавил актер.
Для справки, Шохрух Мирзо женился 21 августа этого года. Его супруга Айшахон участвует в съемках различных видео вместе с известным видеоблогером Обидом Насриддиновым.