Rahmonali Suropov: "O‘lishdan qo‘rqaman, yashashni xohlayman"
“Qalpoq” serialidagi Maraymamat obrazi bilan tomoshabinlarga tanilgan aktyor Rahmonali Suropov hayot va o‘lim haqida o‘z fikrlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktyorning so‘zlariga ko‘ra, umr va sog‘liq haqida o‘ylash har bir inson uchun tabiiy holat hisoblanadi. Rahmonali Suropovning aytishicha, ba’zan yuragida og‘riq paydo bo‘lganida qo‘rquv his qiladi.
U bunday paytlarda o‘lishdan qo‘rqishini va yana uzoq yashashni xohlayotganini ta’kidladi. Aktyorning fikricha, bu kabi his-tuyg‘ularni ochiq ifoda etish ba’zi odamlarga g‘ayrioddiy tuyulishi mumkin, biroq bu inson tabiatining bir qismi.
Shuningdek, aktyor har kuni yuragi uchun zarur bo‘lgan dori-darmonlarni muntazam qabul qilishini aytib o‘tdi. “Har safar dori ichganimda, o‘zimni ertaga ham yashayman deb ishontirishga harakat qilaman”, dedi u.
Rahmonali Suropovning fikricha, yashashga intilish va hayotdan zavq olish istagi har bir insonda bo‘lishi tabiiydir.

Рахмонали Суропов: "Боюсь умереть, хочу жить"
Актер Рахмонали Суропов, известный зрителям по образу Мараймамата в сериале «Калпок», поделился своими мыслями о жизни и смерти. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам актера, размышления о жизни и здоровье являются естественным состоянием для каждого человека. Рахмонали Суропов отметил, что иногда, когда у него появляется боль в сердце, он испытывает страх.
Он подчеркнул, что в такие моменты боится умереть и хочет жить долго. По мнению актера, открытое выражение таких чувств может показаться некоторым людям необычным, но это часть человеческой природы.
Кроме того, актер рассказал, что ежедневно принимает необходимые для сердца лекарства. «Каждый раз, когда я принимаю лекарство, стараюсь убедить себя, что проживу и завтра», — сказал он.
По мнению Рахмонали Суропова, стремление к жизни и желание наслаждаться ею естественно для каждого человека.