Nilufar Usmonova: "Mas’uliyat motivatsiya manbai bo‘ladi"
Xonanda Nilufar Usmonova dangasalik paytida qanday qilib motivatsiya topishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ba’zida motivatsiya o‘z-o‘zidan kelmaydi. Faqatgina inson o‘zini qiyin vaziyatga tushib ko‘rganida yoki zarurat yuzaga kelganda harakat qilishga majbur bo‘ladi.
Masalan, och qolgan odam albatta turib ishlashga kirishadi. Nilufar Usmonova o‘z hayotidan bir misol keltirib, shunday dedi: “Ishim ko‘p, besh nafar farzandim bor.
Ular ham o‘z ehtiyojlarini qondirishni talab qiladi. Hatto tog‘ni ham yemirib tashlashlari mumkin.
Shuning uchun o‘zim uchun harakat qilishga majburman. Yoshi 40 ga yaqinlashib borayotgan bo‘lsam ham, kasal bo‘lib qolsam, onam menga qarashni davom ettiradi.
Bu holat menga motivatsiya beradi”. Shuningdek, xonanda muvaffaqiyatga erishish va hayotda barqarorlikka ega bo‘lish uchun inson o‘z kuchini sarflash, o‘zini rivojlantirish va mas’uliyatni his qilish muhim ekanini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, motivatsiya nafaqat insonning ichki his-tuyg‘ularidan, balki oilaviy sharoit va mas’uliyatdan ham kelib chiqadi. Shu sababli har qanday sharoitda inson o‘z ustida ishlashi zarur.

Нилуфар Усмонова: "Ответственность становится источником мотивации"
Певица Нилуфар Усмонова поделилась своими мыслями о том, как найти мотивацию в моменты лени. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, иногда мотивация не приходит сама по себе. Человек начинает действовать только тогда, когда оказывается в трудной ситуации или когда возникает необходимость.
Например, голодный человек обязательно встанет и начнёт работать. Нилуфар Усмонова привела пример из своей жизни и сказала: «У меня много работы, у меня пятеро детей.
Они тоже требуют удовлетворения своих потребностей. Они могут даже съесть гору.
Поэтому я вынуждена работать ради себя. Хотя мне уже почти 40 лет, если я заболею, моя мама продолжит заботиться обо мне.
Это даёт мне мотивацию». Также певица подчеркнула, что для достижения успеха и стабильности в жизни важно прилагать усилия, развиваться и ощущать ответственность.
По её мнению, мотивация исходит не только из внутренних чувств человека, но и из семейных условий и ответственности. Поэтому в любых обстоятельствах человек должен работать над собой.