Shundan so‘ng boshlovchi yana savol berdi: “Birrovingiz Toshkentdagidek bo‘ladimi, ya’ni 4–5 ta qo‘shiq aytib ketasizmi?” Xonanda bu savolga javoban, Xorazmda chiqishlar boshqacha bo‘lishini ta’kidlab, quyidagilarni aytdi: “Xorazmda chiqishlarimiz 1 soatdan 1,5 soatgacha davom etadi. Bu yerda san’atkorlarni boshqacha e’zozlashadi va hurmat qilishadi.
To‘ylarning talabi ham ancha og‘ir. Toshkentdagidek 4–5 qo‘shiqni fonogramma bilan aytib ketish qabul qilinmaydi.
Xorazmda jonli ijro talab qilinadi, shuning uchun narx ham shunga mos belgilanadi.” Shuningdek, Feruza Jumaniyozova narx masalasida qat’iy belgilangan miqdor yo‘qligini ham ta’kidladi: “Aytilayotgan narx taxminiy, xolos. Kelishamiz, sharoitga qarab harakat qilamiz.
Men hech kimga aniq miqdor aytmaganman. Sharoitga qarab 2 ming yoki 1 ming dollar bo‘lsa ham chiqaveraman.

Феруза Жуманиязова объяснила цены на вывоз в Хорезме
Певица Феруза Джуманйозова недавно приняла участие в программе «Интервью ТВ» и прояснила слухи о ценах на выступления в Хорезме. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе беседы ведущий спросил певицу: «Правда ли, что ваше выступление в Хорезме стоит 5 тысяч долларов?» Феруза Джуманйозова подтвердила этот вопрос, ответив: «Да, конечно, так и есть».
Затем ведущий задал следующий вопрос: «Ваше выступление будет таким же, как в Ташкенте, то есть вы споёте 4–5 песен?» В ответ певица подчеркнула, что выступления в Хорезме проходят иначе, и сказала следующее: «Наши выступления в Хорезме длятся от 1 до 1,5 часов. Здесь артистов почитают и уважают иначе.
Требования на свадьбах тоже намного строже. В Ташкенте можно спеть 4–5 песен под фонограмму, но здесь это не принимается.
В Хорезме требуется живое исполнение, поэтому и цена устанавливается соответствующая». Кроме того, Феруза Джуманйозова подчеркнула, что нет строго установленной суммы: «Указанная цена приблизительная, просто ориентировочная. Мы договариваемся и действуем в зависимости от условий.
Я никому не называла точную сумму. В зависимости от условий могу выступить и за 2 тысячи, и за 1 тысячу долларов.