Gorillaz guruhi o‘zining yangi qisqa metrajli animatsion filmini e’lon qildi va uning treylerini YouTube platformasiga joylashtirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu film “Tog‘, Oy g‘ori va G‘amgin xudo” deb nomlanadi. Syujetga ko‘ra, Gorillaz guruhining a’zolari o‘rmonga sayohat qilishadi, biroq bu sayohat kutilmagan va hayajonli sarguzashtga aylanadi.
Filmning premerasi 27-fevral kuni YouTube orqali namoyish qilinishi rejalashtirilgan. Mazkur qisqa metrajli film hind madaniyatidan ilhomlangan bo‘lib, u Gorillaz guruhining yangi albomi, “The Mountain”, bilan bog‘liq.
Ushbu albomning 2026-yil 20-mart kuni chiqishi kutilmoqda. Gorillaz guruhi 1998-yilda Britaniyalik musiqachi Deymon Albarn va rassom Jeymi Xyulett tomonidan tashkil etilgan.
U virtual musiqiy loyiha sifatida tanilgan bo‘lib, o‘zining noyob uslubi va ijodi bilan millionlab muxlislarning e’tiborini qozongan.

Gorillaz объявили о новом анимационном фильме
Группа Gorillaz объявила о своем новом короткометражном анимационном фильме и разместила его трейлер на платформе YouTube. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот фильм называется «Гора, Лунная пещера и Грустный бог». По сюжету, участники группы Gorillaz отправляются в путешествие по лесу, но это путешествие превращается в неожиданное и захватывающее приключение.
Премьера фильма запланирована на 27 февраля и будет показана через YouTube. Этот короткометражный фильм вдохновлен индийской культурой и связан с новым альбомом группы Gorillaz под названием «The Mountain».
Выход альбома ожидается 20 марта 2026 года. Группа Gorillaz была основана в 1998 году британским музыкантом Деймоном Албарном и художником Джейми Хьюлеттом.
Она известна как виртуальный музыкальный проект, который благодаря своему уникальному стилю и творчеству завоевал внимание миллионов поклонников.