Ulug‘bek Yo‘lchiyev va Jasur Umirovning duet qo‘shig‘i nega premyera qilinmagani haqida savollar tug‘ildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Omon-omon” dasturining navbatdagi sonida xonanda Ulug‘bek Yo‘lchiyev mehmon bo‘lib, ushbu masala yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. San’atkorning so‘zlariga ko‘ra, Jasur Umirovning konsertida ular duet ijro etishgan va qo‘shiq yozib olingan.
Biroq, keyinchalik bu qo‘shiq premyera qilinmagan, hatto ayrim lavhalar ham montaj jarayonida olib tashlangan. Ushbu holat kichik tushunmovchilik sabab yuzaga kelgani aytilmoqda.
Ulug‘bek Yo‘lchiyev vaziyatni quyidagicha izohladi: “Jasur Umirov konsertida duet kuyladik, ovozlar yozildi. Keyin u mening suratimni so‘radi, yoqsa chiqaramiz dedi.
Men esa hazil tariqasida: ‘Senga yoqmay qo‘ya qolsin rasmim’, deb aytdim. Shundan keyin bu mavzuda gaplashmadik ham”.

Улугбек Ёлчиев рассказал, почему не состоялась премьера дуэта
Возникли вопросы, почему не состоялась премьера дуэта Улугбека Ёлчиева и Жасура Умирова. Об этом сообщает Zamin.uz.
В очередном выпуске программы «Омон-омон» певец Улугбек Ёлчиев стал гостем и высказал своё мнение по этому поводу. По словам артиста, на концерте Жасура Умирова они исполнили дуэт и записали песню.
Однако впоследствии эта песня не была представлена на премьере, а некоторые кадры были удалены в процессе монтажа. Сообщается, что эта ситуация возникла из-за небольшого недоразумения.
Улугбек Ёлчиев прокомментировал ситуацию следующим образом: «На концерте Жасура Умирова мы спели дуэт, записали голоса. Потом он попросил мою фотографию, сказал, что если понравится, выпустим.
Я в шутку ответил: «Пусть моя фотография тебе не понравится». После этого мы больше не обсуждали эту тему».
Это событие широко обсуждалось в социальных сетях. Поклонники надеются, что сотрудничество двух известных певцов всё же однажды будет официально представлено.