Munisa Rizayeva ayollarga o'zini qadrlashni maslahat berdi
Xonanda Munisa Rizayeva ijtimoiy tarmoqlarda joylashtirgan videolarida o'z hayoti, sinovlari va shaxsiy qarashlari haqida ochiq fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U har bir insonning hayotida o'ziga xos muammo va imtihonlar bo'lishini ta'kidladi. "Hammada o'ziga yarasha sinovlar, muammolar bor.
Odamlarga havas qilmanglar. Instagramdagi baxtli hayotga ham ishonmang", deb izoh qoldirdi san'atkor.
Uning fikricha, ijtimoiy tarmoqlarda ko'rsatilayotgan hayot har doim ham haqiqatni aks ettirmaydi. Munisa Rizayeva, ayniqsa, ayollarga murojaat qilib, muhim maslahat berdi.
Unga ko'ra, ayol kishi birinchi navbatda o'zini qadrlashi, o'zini sevishi va o'zini tanlashi kerak. "Avval o'zingizni birinchi o'ringa qo'ying — eringizni ham, farzandingizni ham emas, o'zingizni.
Qachonki o'zingizni tanlasangiz, o'zingizni sevsangiz, xo'jayiningiz ham, farzandingiz ham sizni hurmat qiladi va yaxshi ko'radi", deydi u. Xonandaning ta'kidlashicha, ayol o'zini unutib qo'ysa va o'ziga e'tibor bermasa, atrofdagilar ham uni qadrlamay qo'yadi.
Uning fikricha, hurmat va muhabbat avvalo insonning o'zini qadrlashidan boshlanadi. Shu sababli, ayollar o'zlarini birinchi o'ringa qo'yishlari va o'zlarini sevishlari muhimdir.

Муниса Ризаева посоветовала женщинам ценить себя
Певица Муниса Ризаева в своих видео, размещённых в социальных сетях, открыто рассказала о своей жизни, испытаниях и личных взглядах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она подчеркнула, что в жизни каждого человека есть свои уникальные проблемы и испытания. "У всех свои испытания и проблемы.
Не завидуйте другим людям. Не верьте счастливой жизни в Instagram", — прокомментировала артистка.
По её мнению, жизнь, показанная в социальных сетях, не всегда отражает реальность. Муниса Ризаева особенно обратилась к женщинам с важным советом.
По её словам, женщина в первую очередь должна ценить себя, любить себя и выбирать себя. "Ставьте себя на первое место — не мужа, не ребёнка, а себя.
Когда вы выберете себя и полюбите себя, и муж, и ребёнок будут уважать и любить вас", — говорит она. По словам певицы, если женщина забудет о себе и не будет уделять себе внимание, окружающие тоже перестанут её ценить.
Она считает, что уважение и любовь начинаются прежде всего с уважения к себе. Поэтому женщинам важно ставить себя на первое место и любить себя.