Gorillaz guruhi o'zining yangi qisqa metrajli multfilmini taqdim etdi va treylerini YouTube kanalida namoyish qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Multfilmning to'liq nomi "Tog', Oy G'ori va G'amgin Xudo" bo'lib, unda Gorillaz a'zolari o'rmonga borishadi va sayrning dahshatli sarguzashtga aylanishi tasvirlanadi. Ushbu multfilmning premerasi 27 fevralda YouTube'da o'tkazilishi rejalashtirilgan.
Bu qisqa metrajli film hind madaniyatidan ilhomlangan bo'lib, The Mountain guruhining yangi plastinkasi bilan bog'liq. To'qqizinchi studiyaviy albom 2026 yil 20 martda chiqarilishi kutilmoqda.
Gorillaz guruhi 1998 yilda Blur vokalisti Deymon Albarn va rassom Jeymi Xyulett tomonidan tashkil etilgan Britaniya virtual guruhi hisoblanadi. Ularning ijodi va loyihalari ko'pincha innovatsion va yangicha uslubda bo'lib, keng ommaga manzur bo'lgan.

Gorillaz представили новый короткометражный мультфильм
Группа Gorillaz представила свой новый короткометражный мультфильм и показала трейлер на своем канале YouTube. Об этом сообщает Zamin.uz.
Полное название мультфильма — «Гора, Лунная пещера и Грустный Бог», в котором участники Gorillaz отправляются в лес, и прогулка превращается в ужасное приключение. Премьера мультфильма запланирована на 27 февраля на YouTube.
Этот короткометражный фильм вдохновлен индийской культурой и связан с новым альбомом группы The Mountain. Девятый студийный альбом ожидается к выходу 20 марта 2026 года.
Группа Gorillaz — британская виртуальная группа, созданная в 1998 году вокалистом Blur Деймоном Албарном и художником Джейми Хьюлеттом. Их творчество и проекты часто отличаются инновационным и необычным стилем, который нравится широкой аудитории.