Zebo Rahimova sovchilar va turmush haqida so‘z yuritdi
Bloger Zebo Rahimova bir intervyusida shaxsiy hayoti va turmush qurishga oid fikrlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, birinchi sovchilar 12 yoshida kelgan ekan. Zebo 18 yoshida ham bir yigit tomonidan sovchi qo‘yilganini eslab, yigitning oilasi yaxshi taassurot qoldirganini, lekin yigitning o‘zi kutganidek chiqmaganini aytdi.
U yigit haqida "Bizga umuman to‘g‘ri kelmaydigan inson ekan", deydi. Shu voqeadan so‘ng ota-onasi o‘zlarini aybdor his qilgan va avvalgi rejalari bo‘yicha turmush o‘rtog‘ini o‘zlari tanlashni istashganini bildirgan.
Zeboning aytishicha, o‘sha paytda unga "kimni munosib deb topsak, shunga turmushga chiqasan" deyishgan. U esa bu fikrga qarshi chiqmagan, chunki sevib qolishni tasavvur qilmagan.
Keyinchalik ota-onasi qarorni o‘ziga qoldirgan. "Qanday yigit bo‘lishi kerak?" degan savolga Zebo aniq reja qilmaganini, lekin unga kerakli fazilatlar bo‘lsa, o‘sha inson bilan turmush qurishi mumkinligini aytdi.
Shuningdek, bloger tanlangan insonni albatta yaxshi ko‘rish kerakligini ta’kidladi. Uning fikricha, munosabatlarda mehr va o‘zaro tushunish eng muhim omil hisoblanadi.

Зебо Рахимова рассказала о сватовстве и браке
Блогер Зебо Рахимова в одном из интервью поделилась своими мыслями о личной жизни и браке. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, первые сваты пришли к ней в 12 лет. Зебо вспомнила, что в 18 лет к ней также пришёл сват от одного парня, семья которого произвела хорошее впечатление, но сам парень оказался не таким, как она ожидала.
Она сказала об этом парне: «Он был человеком, который нам совсем не подходил». После этого случая её родители почувствовали себя виноватыми и выразили желание выбирать будущего супруга самостоятельно, согласно своим прежним планам.
По словам Зебо, тогда ей сказали: «Кого мы сочтём достойным, с тем и выйдешь замуж». Она не возражала против этой идеи, так как не представляла, что может влюбиться.
Позже родители оставили решение за ней. На вопрос «Каким должен быть парень?» Зебо ответила, что у неё не было чёткого плана, но если у человека будут необходимые качества, она может выйти за него замуж.
Также блогер подчеркнула, что выбранного человека обязательно нужно любить. По её мнению, любовь и взаимопонимание являются самыми важными факторами в отношениях.