Xonzoda Qambarova xiyonatga uchraganini va bolaligini ochiq aytdi
Aktrisa va mashhur instabloger Xonzoda Qambarova YouTube platformasidagi Qiyofa deb nomlangan podkastda shaxsiy hayoti bilan bog'liq ko'plab savollarga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning suhbatida oilaviy munosabatlar, farzand tarbiyasi va o'tgan kunlari haqida ochiq gapirildi. Xonzoda turmushi davomida bir necha bor xiyonatga uchraganini tan oldi.
U hatto uch marta bunday holatlarni bevosita ko'rganini ta'kidladi. Biroq, u bu og'riqli voqealarni ommaga oshkor qilishni istamagani va shaxsiy muammolarni ko'z-ko'z qilishdan hech qanday foyda yo'qligiga ishontirganini aytdi.
Bloger avvalgi intervyularida aytgan bolaligi haqidagi gaplariga ham to'xtaldi. U yoshligida oddiy sharoitlarda yashaganini va maktab davrida boshqa tengdoshlariga qaraganda kamroq imkoniyatga ega bo'lgani uchun o'zini noqulay his qilganini esladi.
Ammo aynan shu qiyinchiliklar uni kelgusida muvaffaqiyatga erishish uchun katta turtki va motivatsiya bo'lib xizmat qilgani ma'lum bo'ldi. Ayol baxti haqidagi qarashlariga kelsak, Xonzodaning fikricha, ba'zan ortiqcha tashvishlardan uzoq, sokin hayot insonni chinakam baxtga yetaklaydi.
Shunga qaramay, u o'zini doimo harakatda bo'lgan va tinchlana olmaydigan insonlar sirasiga qo'shadi. Farzand tarbiyasi masalasida u muvozanatni saqlashga intiladi.
Qizlari uchun barcha sharoitlarni yaratgan holda, ularni haddan tashqari erkalab yubormaslikka harakat qilmoqda. Shu sababli katta qizini bir muddat davlat bog'chasiga berganini aytdi.
Aliment masalasida ham bloger o'z pozitsiyasini bildirdi. U farzandlari uchun majburiy ravishda pul olishni istamasligini ta'kidladi.
Xonzodaning tushunchasiga ko'ra, insondan zo'rlab mablag' undirishdan ko'ra, ixtiyoriy yordam ancha qadrliroqdir. Shuningdek, u bolalarning otasi bilan munosabatlariga to'sqinlik qilmasligini va farzandlar ota mehrini his qilishi lozimligini aytdi.
Hozirgi kunda faqat katta qizi otasi bilan ko'proq vaqt o'tkazayotgani ma'lum. Xonzoda hayotidagi barcha sinovlarga qaramay, bugun boshqa yolg'iz onalar uchun kuch-g'ayrat va o'rnak bo'lishni maqsad qilgan.

Хонзода Камбарова откровенно рассказала о предательстве и своем детстве
Актриса и популярный инстаблогер Хонзода Камбарова в подкасте под названием «Qiyofa» на платформе YouTube ответила на многие вопросы, касающиеся её личной жизни. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
В её интервью открыто говорилось о семейных отношениях, воспитании детей и прошлых днях. Хонзода призналась, что несколько раз сталкивалась с изменой в течение супружеской жизни.
Она отметила, что даже трижды видела подобные ситуации своими глазами. Однако она сказала, что не хотела предавать эти болезненные события огласке и была убеждена, что от выставления личных проблем напоказ нет никакой пользы.
Блогер также остановилась на словах о своем детстве, которые она упоминала в предыдущих интервью. Она вспомнила, что в юности жила в простых условиях и чувствовала себя неловко из-за того, что в школьные годы имела меньше возможностей, чем другие сверстники.
Но стало известно, что именно эти трудности послужили для неё мощным толчком и мотивацией для достижения успеха в будущем. Что касается её взглядов на женское счастье, то, по мнению Хонзоды, иногда спокойная жизнь, далекая от лишних тревог, ведет человека к истинному счастью.
Несмотря на это, она относит себя к числу людей, которые всегда находятся в движении и не могут успокоиться. В вопросе воспитания детей она стремится соблюдать баланс.
Создав все условия для своих дочерей, она старается не слишком их баловать. В связи с этим она рассказала, что некоторое время отдавала старшую дочь в государственный детский сад.
Блогер также выразила свою позицию по вопросу алиментов. Она подчеркнула, что не хочет принудительно получать деньги для своих детей.
По мнению Хонзоды, добровольная помощь гораздо ценнее, чем выбивание средств из человека силой. Также она сказала, что не препятствует отношениям детей с отцом и считает, что дети должны чувствовать отцовскую любовь.
На сегодняшний день известно, что только старшая дочь проводит больше времени с отцом. Несмотря на все испытания в жизни, Хонзода стремится быть источником сил и примером для других матерей-одиночек.