Dunyoga mashhur ispan xonandasi, millionlab musiqa ixlosmandlarining ko‘ngil mulkiga aylangan jahon pop yulduzi Enrike Iglesias Qozog‘istonga tashrif buyurdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Xalqaro aeroportda san’atkorni uning ashaddiy muxlislari, tadbir tashkilotchilari hamda ommaviy axborot vositalari vakillari katta hayajon va tantana bilan kutib olishdi. Ijtimoiy tarmoqlarda xonandaning aeroport terminalidan chiqib kelishi va yig‘ilganlar bilan samimiy muloqotga kirishgani aks etgan tasvirlar tez fursatda tarqalib, mintaqa miqyosida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Muxlislarning hayajoni va samimiy uchrashuv Enrike Iglesiasning tashrifiga muxlislar o‘zgacha tayyorgarlik ko‘rishgani yaqqol ko‘zga tashlandi. Xususan, san’atkorni kutib olish uchun kelgan yoshlar xonandaning smoking kiygan, hayotiy o‘lchamdagi karton suratlarini ko‘tarib olishgan.
Ular aeroport hududida esdalik videolari va suratlarini olib, ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalariga joylashtirishdi. Xonanda terminal eshiklaridan chiqib kelishi bilan aeroportda haqiqiy bayram muhiti yuzaga keldi.
Uni kutib olishga chiqqan rasmiy shaxslar va ishchi guruh san’atkorni qizg‘in qarshi oldi. Iglesias uzoq parvozdan so‘ng charchaganiga qaramay, muxlislarining oldiga shaxsan kelib, ular bilan birga suratga tushdi va o‘z muhabbatini izhor qilganlarga minnatdorchilik bildirdi.
Yulduzning sodda va o‘ziga xos uslubi Jahon yulduzi muxlislar qarshisida o‘ziga xos va tanish qiyofada namoyon bo‘ldi. U kundalik qulay kiyimlar uslubida, ya’ni to‘q yashil rangdagi yengil kurtka, bo‘yniga o‘ralgan sharf va qora ko‘zoynakda edi.
San’atkorning tashrif qog‘oziga aylangan mashhur beysbolkasi ham boshida bo‘lib, uning kamtarin ko‘rinishi yig‘ilganlarda iliq taassurot qoldirdi. Enrike Iglesias o‘zini tutishi bilan yulduzlik kasalidan butunlay yiroq ekanini yana bir bor isbotladi.
U qo‘riqchilar qurshovida bo‘lishiga qaramay, atrofdagilarga qo‘l silkitib, har bir muxlisiga alohida e’tibor va tabassum ulashishga intildi. Bu kabi samimiyat dunyo miqyosidagi yulduzlar orasida kam uchraydigan holat sifatida baholanmoqda.
Markaziy Osiyodagi yirik madaniy voqea Bailando, Hero, Ring My Bells va Tonight kabi o‘nlab xit qo‘shiqlari bilan dunyo musiqa chartlarini zabt etgan Enrike Iglesiasning Markaziy Osiyoda muxlislari juda ko‘p. Uning Qozog‘istonga tashrifi mintaqadagi muhim madaniy voqelik sifatida ko‘rilmoqda.
Bu tashrif nafaqat qo‘shni davlat, balki butun hududdagi musiqa ixlosmandlarining diqqat markazida turibdi. Shu o‘rinda ko‘plab o‘zbekistonlik san’atsevarlar ham jahon yulduzining mintaqa bo‘ylab safari doirasida Toshkentga kelishini va poytaxtimizda katta yakkaxon konsert dasturini taqdim etishini intizorlik bilan kutishmoqda.
Mazkur tashrif kelgusida boshqa jahon yulduzlarining ham Markaziy Osiyoga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishi shubhasiz.

Знаменитый испанский певец, мировая поп-звезда, ставшая кумиром миллионов поклонников музыки, Энрике Иглесиас посетил Казахстан. Об этом сообщает One.uz.
В международном аэропорту артиста с большим воодушевлением и торжественностью встретили его преданные поклонники, организаторы мероприятия и представители средств массовой информации. В социальных сетях быстро распространились снимки, на которых певец выходит из терминала аэропорта и вступает в искренний диалог с собравшимися, что вызвало широкое обсуждение в регионе.
Воодушевление поклонников и искренняя встреча Стало ясно, что поклонники подготовились к приезду Энрике Иглесиаса по-особому. В частности, молодые люди, пришедшие встречать артиста, держали в руках картонные изображения певца в натуральную величину, одетого в смокинг.
Они снимали памятные видео и фотографии в зоне аэропорта и публиковали их на своих страницах в социальных сетях. Как только певец вышел из дверей терминала, в аэропорту возникла по-настоящему праздничная атмосфера.
Официальные лица и рабочие группы, вышедшие на встречу, тепло приветствовали артиста. Несмотря на усталость после длительного перелета, Иглесиас лично подошел к поклонникам, сфотографировался с ними и выразил благодарность тем, кто проявил к нему любовь.
Простой и уникальный стиль звезды Мировая звезда предстала перед поклонниками в своем привычном и узнаваемом образе. Он был одет в повседневный, удобный стиль: легкая куртка темно-зеленого цвета, шарф на шее и черные солнцезащитные очки.
На голове у артиста была его знаменитая бейсболка, ставшая его визитной карточкой, а его скромный внешний вид оставил у присутствующих теплое впечатление. Манера поведения Энрике Иглесиаса вновь доказала, что он далек от звездной болезни.
Несмотря на охрану, он махал рукой окружающим и старался уделить внимание и улыбку каждому поклоннику. Подобная искренность оценивается как редкое явление среди мировых звезд.
Крупное культурное событие в Центральной Азии У Энрике Иглесиас, чьи десятки хитов, таких как Bailando, Hero, Ring My Bells и Tonight, возглавили мировые музыкальные чарты, очень много поклонников в Центральной Азии. Его визит в Казахстан рассматривается как важное культурное событие в регионе.
Этот визит находится в центре внимания не только жителей соседней страны, но и всех музыкальных энтузиастов всего региона. В этой связи многие узбекские ценители искусства с нетерпением ждут, что мировая звезда приедет в Ташкент в рамках своего турне по региону и представит в нашей столице масштабную сольную концертную программу.