Yunusobodda fuqaro 9-qavatdan yiqilib tushdi
Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent shahrining Yunusobod tumanida joylashgan ko‘p qavatli uylarning birida noma’lum fuqaroning 9-qavatdan yiqilib tushgani aks etgan video keng tarqaldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu voqea jamoatchilikda katta muhokamalarga sabab bo‘ldi. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, hodisa 2025-yil 21-iyul kuni soat taxminan 01:30 da sodir bo‘lgan.
2002-yilda tug‘ilgan T.R. ismli fuqaro 9-qavatdagi derazadan o‘zini tashlagan.
Uning tana qismi avval binoning kirish yo‘lagining tomiga urilgan, so‘ngra yerga yiqilgan. Shifokorlar bemorda bosh miya yopiq jarohati, chap o‘mrov suyaklari va o‘ng ko‘krak qafasi suyaklarining singani, shuningdek birinchi bel umurtqasida 2–3-darajali siqilish sinishi va 2-darajali travmatik shok borligini ma’lum qildi.
Hozirda bemor shifoxonada intensiv kuzatuv ostida saqlanmoqda. Tergovga qadar o‘rganishlar natijasida fuqaroning ruhiy holatida 2024-yil oxirlaridan boshlab o‘zgarishlar kuzatilgani ma’lum bo‘ldi.
U bir necha marta psixolog va psixiatr nazoratidan o‘tgan, biroq doimiy muolajaga jalb etilmagan. Yunusobod tumani Ichki ishlar bo‘limi hodisa yuzasidan tergovga qadar surishtiruv olib bormoqda.
Rasmiy bayonotda ta’kidlanishicha, holatga qonuniy baho berilib, zarur huquqiy choralar ko‘riladi. Ushbu voqea ruhiy sog‘liq va yoshlar orasida psixologik yordamning ahamiyatini yana bir bor ko‘rsatmoqda.
Mutaxassislar har qanday ruhiy tushkunlik yoki iztirob holatlarida yaqinlar bilan muloqot qilish va professional yordamga murojaat qilishni tavsiya qilmoqda.

В Юнусабаде гражданин упал с 9-го этажа
В социальных сетях широко распространилось видео, на котором запечатлен момент падения неизвестного гражданина с 9-го этажа многоэтажного дома, расположенного в Юнусабадском районе Ташкента. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данный инцидент вызвал большие обсуждения в обществе. По официальным данным, происшествие произошло 21 июля 2025 года примерно в 01:30.
Гражданин по имени Т.Р., родившийся в 2002 году, выбросился из окна на 9-м этаже.
Его тело сначала ударилось о крышу входного холла здания, а затем упало на землю. Врачи сообщили, что у пациента закрытая черепно-мозговая травма, перелом левых ребер и правых грудных костей, а также компрессионный перелом 2-3 степени первого поясничного позвонка и 2 степени травматического шока.
В настоящее время пациент находится в больнице под интенсивным наблюдением. В ходе предварительного расследования было установлено, что с конца 2024 года у гражданина наблюдались изменения в психическом состоянии.
Он несколько раз проходил контроль у психолога и психиатра, однако не был привлечен к постоянному лечению. Юнусабадский районный отдел внутренних дел проводит предварительное расследование по данному инциденту.
В официальном заявлении подчеркивается, что инцидент будет оценен с юридической точки зрения, и будут приняты необходимые правовые меры. Этот случай еще раз подчеркивает важность психического здоровья и психологической помощи среди молодежи.
Специалисты рекомендуют в любых случаях психического угнетения или страдания общаться с близкими и обращаться за профессиональной помощью.