O‘zbekistonda 28 avgustda issiq va quruq ob-havo
28 avgust kuni O‘zbekistonning turli hududlarida ob-havo asosan biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi. Shamol ko‘pchilik hududlarda sharq yo‘nalishidan 3 dan 14 metr sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 14 dan 25 darajagacha, kunduzi esa 25 dan 40 darajagacha issiq bo‘ladi. Poytaxt Toshkentda kechasi harorat 22-24 daraja, kunduzi esa 37-39 darajani tashkil etadi.
Bu kun aholiga issiq va quruq ob-havo sharoitida dam olish va sayr qilish uchun qulay imkoniyat yaratadi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Buxoro, Navoiy, Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand, Qashqadaryo, Surxondaryo, Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham shunday ob-havo kuzatiladi.
Tog‘li hududlarda esa harorat biroz past bo‘lib, kechasi 14-19 daraja, kunduzi esa 25-30 darajagacha issiq bo‘ladi. Mutaxassislar issiq kunlarda quyoshdan himoyalanish, suyuqlik iste’molini oshirish va ehtiyotkorlik choralarini ko‘rishni tavsiya qilmoqda.

В Узбекистане 28 августа жаркая и сухая погода
28 августа в различных регионах Узбекистана погода будет преимущественно слегка облачной, осадков не ожидается. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил Узгидромет. Ветер в большинстве районов будет дуть с восточного направления со скоростью от 3 до 14 метров в секунду.
Температура ночью составит от 14 до 25 градусов, днем — от 25 до 40 градусов тепла. В столице Ташкенте ночью температура будет 22-24 градуса, днем — 37-39 градусов.
Этот день создаст удобные условия для отдыха и прогулок в жаркую и сухую погоду. Аналогичная погода ожидается в Республике Каракалпакстан, Хорезме, Бухаре, Навои, Ташкенте, Сирдарье, Джизаке, Самарканде, Кашкадарье, Сурхандарье, Андижане, Намангане и Ферганской областях.
В горных районах температура будет немного ниже: ночью 14-19 градусов, днем — до 25-30 градусов тепла. Специалисты рекомендуют в жаркие дни защищаться от солнца, увеличивать потребление жидкости и соблюдать меры предосторожности.