Yashnobodda elektr ta’minoti vaqtincha uzildi
Yashnobod tumanida elektr tarmoqlarida ta’mirlash ishlari olib borilishi sababli elektr ta’minoti vaqtincha uzildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TashkentToday xabar berdi. Elektr energiyasiz qolgan hududlar qatoriga Murabbiylar ko‘chasi, Tolarik mahallasi, Ilgor Shoh ko‘chasi, Xonarik ko‘chasi, Argin mahallasi, Tovkentepa mahallasi, Yangi Hayot mahallasi, Bahor mahallasi, Mirishkor mahallasi, Katta Bog‘ mahallasi hamda Abadiyat mahallasi kiradi.
Rasmiy manbalarga ko‘ra, ta’minot soat 18:00 ga qadar to‘liq tiklanishi kutilmoqda. Ta’mirlash ishlari elektr tarmoqlarining sifatli va barqaror faoliyatini ta’minlash maqsadida amalga oshirilmoqda.
Fuqarolardan vaqtinchalik noqulayliklar uchun uzr so‘raladi va ular sabr-toqat bilan vaziyatni tushunishlari so‘raladi (manba: TashkentToday).

В Яшнабаде временно отключили электроснабжение
В Яшнабадском районе временно отключили электроэнергию из-за ремонтных работ на электросетях. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщает TashkentToday. К районам, оставшимся без электроэнергии, относятся улица Мураббийлар, микрорайон Толарик, улица Илгор Шох, улица Хонарик, микрорайон Аргин, микрорайон Товкентепа, микрорайон Янги Хаёт, микрорайон Бахор, микрорайон Миришкор, микрорайон Катта Бог и микрорайон Абадият.
По официальным источникам, подача электроэнергии ожидается полностью восстановленной к 18:00. Ремонтные работы проводятся с целью обеспечения качественной и стабильной работы электросетей.
Гражданам приносят извинения за временные неудобства и просят с пониманием отнестись к ситуации (источник: TashkentToday).