O‘zbekiston va Polsha mehnat migratsiyasini rivojlantiradi
O‘zbekiston diplomatlari Polshaning "MW-WORKSERVICE" xususiy bandlik agentligi direktori Vitold Stanislav Ovcharchik bilan uchrashuv o‘tkazdilar. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda migratsiya sohasida olib borilayotgan islohotlar, qonunchilikni takomillashtirish, mehnat migrantlari manfaatlarini himoya qilish hamda ularning qonuniy mehnat faoliyati uchun yaratilayotgan sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berildi. Vitold Stanislav Ovcharchik mamlakatimizdagi islohotlarning ahamiyatini yuqori baholadi va O‘zbekistondan ishchi kuchini jalb qilishga qiziqish bildirdi.
Tomonlar o‘zaro kelishuvga ko‘ra, pilot loyiha sifatida 232 nafar mutaxassis va ishchilarni Polshaga ishga jalb qilishni rejalashtirdilar. Ushbu hamkorlik ikki davlat o‘rtasidagi mehnat migratsiyasi sohasidagi munosabatlarni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.

Узбекистан и Польша развивают трудовую миграцию
Дипломаты Узбекистана провели встречу с директором частного агентства занятости Польши "MW-WORKSERVICE" Витольдом Станиславом Овчарчиком. Об этом сообщил Zamin.uz.
На встрече была подробно обсуждена информация о реформах в сфере миграции, совершенствовании законодательства, защите интересов трудовых мигрантов и условиях, создаваемых для их законной трудовой деятельности в Узбекистане. Витольд Станислав Овчарчук высоко оценил значение реформ в нашей стране и выразил заинтересованность в привлечении рабочей силы из Узбекистана.
Стороны договорились в рамках пилотного проекта привлечь в Польшу для работы 232 специалиста и рабочих. Это сотрудничество будет способствовать дальнейшему развитию отношений в сфере трудовой миграции между двумя странами.