Toshkentda issiq suv ta’minotida uzilishlar bo‘ladi
Shuning uchun markaziy isitish tizimiga ulangan uylarda besh kun davomida issiq suv uzilishi kuzatiladi. Ushbu ishlar qishki mavsumga tayyorgarlik ko‘rish maqsadida amalga oshirilmoqda.
Kompaniya vaziyatni tushungan va qabul qilgan fuqarolarga minnatdorlik bildirdi. Uzilishlar 6 dan 10 oktyabrgacha davom etadi.
Issiq suv ta’minotidagi uzilishlar Munis, Sariqo‘l, Eski Sariqo‘l, Yangi Qo‘yliq, Abdurauf Fitrat, Farg‘ona yo‘li, Tollimarjon, Fayzobod va boshqa ko‘chalarda kuzatiladi. Shuningdek, Qo‘yliq 1−7 massivlari va Qo‘yliq-Aylanma hududida ham issiq suv ta’minoti vaqtincha to‘xtaydi.
Yangi Sergeli yo‘li, Mehrigiyo, Sug‘diyona, Qipchoq, Chinor, Davlatobod, Do‘stlik, Sergeli 1−8A va Yulduz 1−18 ko‘chalarida ham uzilishlar bo‘ladi. Bundan tashqari, "Vodnik" massivi (Husayn Boyqaro ko‘chasi, Bektemir tumani) va "Quruvchi" massivi (Sergeli tumani) hududlarida ham issiq suv ta’minoti vaqtincha to‘xtaydi.
Fuqarolardan ushbu vaqtinchalik noqulayliklarni tushunishlari va sabr qilishlari so‘raladi. Batafsil ma’lumot uchun Veolia Energy Tashkent kompaniyasining rasmiy sayti one.uz manzili orqali murojaat qilishingiz mumkin.

В Ташкенте будут перебои с горячим водоснабжением
Со завтра в пяти районах города Ташкента временно будут перебои с горячим водоснабжением. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила компания Veolia Energy Tashkent. Компания заявила, что в сентябре и октябре будут проводиться плановые профилактические работы на тепловых сетях.
Поэтому в домах, подключенных к центральной системе отопления, в течение пяти дней будет отсутствовать горячая вода. Эти работы проводятся с целью подготовки к зимнему сезону.
Компания поблагодарила граждан за понимание и принятие ситуации. Перебои продлятся с 6 по 10 октября.
Перебои с горячим водоснабжением будут наблюдаться на улицах Мунис, Сарыколь, Старый Сарыколь, Янги Куйлик, Абдурауф Фитрат, Ферганская дорога, Толлимарджон, Файзабад и других. Также временно прекратится горячее водоснабжение в массивах Куйлик 1−7 и районе Куйлик-Айланма.
Также перебои будут на улицах Янги Сергелийская дорога, Мехригийо, Сугдиёна, Кипчак, Чинар, Давлатобод, Достлик, Сергелий 1−8А и Юлдуз 1−18. Кроме того, временно прекратится горячее водоснабжение в массиве "Водник" (улица Хусайн Бойкаро, район Бектемир) и массиве "Курувчи" (район Сергелий).
Граждан просят понять временные неудобства и проявить терпение. Для получения подробной информации можно обратиться на официальный сайт компании Veolia Energy Tashkent по адресу one.uz.