Bekobod tumani hokimi Zaynilobiddin Nizomiddinov tuman hokimligida ishlovchi oddiy xizmatchilarni moddiy rag‘batlantirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U kassir, farrosh, haydovchi, elektrik va kotibalarni bir oylik maoshining yarmigacha mukofotlashga qaror qildi. Bu qaror 3 oktyabr kuni imzolangan farmoyishda bayon etilgan.
Mukofot puli hokimning birinchi o‘rinbosari E. Imamov taqdim etgan bildirishnoma asosida ajratildi.
Mablag‘lar O‘zbekiston Respublikasining “Mahalliy davlat hokimiyati to‘g‘risida”gi qonunining oltinchi moddasiga hamda 2025 yil uchun tasdiqlangan xodimlarni moddiy rag‘batlantirish fondi doirasida ajratilgan. Hujjatda ko‘rsatilishicha, texnik va xizmat ko‘rsatish xodimlari 2025 yilning uchinchi choragida bajarilgan ishlar uchun bir oylik ish haqining 50 foizi miqdorida mukofotlanadi.

В Бекободе служащим выплатили зарплату и половину премии
Хоким района Бекобод Зайнилобиддин Низомиддинов материально поощрил простых работников районной администрации. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он решил премировать кассиров, уборщиков, водителей, электриков и секретарей премией в размере до половины месячной зарплаты. Это решение изложено в распоряжении, подписанном 3 октября.
Премия была выделена на основании уведомления, представленого первым заместителем хокима Е. Имамовым.
Средства выделены в рамках фонда материального поощрения сотрудников, утверждённого на 2025 год, а также в соответствии со статьёй 6 Закона Республики Узбекистан «О местных государственных органах власти». В документе указано, что технические и обслуживающие работники будут премированы в размере 50% месячной зарплаты за работу, выполненную в третьем квартале 2025 года.
Зайнилобиддин Низомиддинов ранее занимал должность руководителя администрации Президента и был назначен хокимом района Бекобод в апреле 2025 года (источник: zamin.uz).