UzPost infratuzilmaga investitsiya jalb qilmoqda
Kompaniya infratuzilma va logistika sohasiga investitsiya jalb qilishga katta qiziqish bildirayotgani ta’kidlandi. Ushbu investitsiyalar xizmat sifatini oshirish, raqobatbardoshlikni kuchaytirish va barqaror rivojlanishni ta’minlashga xizmat qiladi.
Shuningdek, aholiga ko‘rsatilayotgan xizmatlardan foydalanish imkoniyatlari kengayadi. UzPost aksiyadorlari sifatida Hukumatga qarashli tashkilotlar, jumladan Iqtisodiy taraqqiyot vazirligi va Davlat aktivlarini boshqarish agentligi faoliyat yuritmoqda.
Investorlarni jalb qilish jarayoni amaldagi qonunchilikka to‘liq muvofiq ravishda amalga oshiriladi. Bu haqda batafsil ma’lumot Kursiv.media sayti orqali e’lon qilindi.
Kompaniya o‘z faoliyatini yanada takomillashtirish va mijozlarga sifatli xizmat ko‘rsatishni davom ettirishni maqsad qilgan. Shu bois, investitsiya loyihalari uzoq muddatli istiqbolda ijobiy natijalar berishi kutilmoqda.
UzPostning bunday harakatlari mamlakatdagi pochta va logistika sohasining rivojlanishiga katta hissa qo‘shadi.

UzPost привлекает инвестиции в инфраструктуру
Компания UzPost выступила с официальным заявлением на фоне распространённых слухов о приватизации. Об этом сообщает Zamin.uz.
Отмечается, что компания проявляет большой интерес к привлечению инвестиций в сферу инфраструктуры и логистики. Эти инвестиции направлены на повышение качества услуг, усиление конкурентоспособности и обеспечение устойчивого развития.
Кроме того, расширяются возможности населения по использованию предоставляемых услуг. В качестве акционеров UzPost выступают организации, подчинённые правительству, в том числе Министерство экономического развития и Агентство по управлению государственными активами.
Процесс привлечения инвесторов осуществляется в полном соответствии с действующим законодательством. Подробная информация была опубликована на сайте Kursiv.media.
Компания ставит целью дальнейшее совершенствование своей деятельности и продолжение предоставления качественных услуг клиентам. В связи с этим инвестиционные проекты ожидается, что принесут положительные результаты в долгосрочной перспективе.