O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Serbiya elchisi Momchilo Babichning ishonch yorliqlarini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv O‘zbekiston va Serbiya o‘rtasidagi diplomatik munosabatlarni yanada mustahkamlashga qaratilgan edi. Tomonlar siyosiy, iqtisodiy va madaniy sohalarda hamkorlikni rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.
Baxtiyor Saidov elchiga O‘zbekistondagi diplomatik faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi. Bu uchrashuv ikki davlat o‘rtasidagi do‘stona aloqalarni mustahkamlash va yangi imkoniyatlarni ochishga xizmat qiladi.
Tashqi ishlar vazirligi matbuot xizmati tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, tomonlar kelgusida hamkorlikni kengaytirishga intilishadi. Ushbu voqea mamlakatlar o‘rtasidagi diplomatik aloqalarning rivojlanishida muhim ahamiyatga ega.

Бахтиёр Саидов принял посла Сербии
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов принял верительные грамоты посла Сербии Момчило Бабича. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эта встреча была направлена на дальнейшее укрепление дипломатических отношений между Узбекистаном и Сербией. Стороны выразили готовность развивать сотрудничество в политической, экономической и культурной сферах.
Бахтиёр Саидов пожелал послу успехов в дипломатической деятельности в Узбекистане. Эта встреча служит укреплению дружеских связей между двумя государствами и открытию новых возможностей.
По информации пресс-службы Министерства иностранных дел, стороны стремятся расширять сотрудничество и в будущем. Это событие имеет важное значение для развития дипломатических отношений между странами.