Erkinjon Turdimov Sirdaryo viloyati hokimi bo‘ldi
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti matbuot xizmati xabar berdi. Ushbu tayinlov Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan Sirdaryo viloyati xalq deputatlari kengashining navbatdan tashqari sessiyasida taklif etilgan.
Yangi hokim oldiga viloyat iqtisodiyotini rivojlantirish bo‘yicha muhim vazifalar qo‘yildi. Jumladan, kelgusi yilda 3 milliard dollar miqdorida investitsiya jalb qilish, eksport hajmini 500 million dollarga yetkazish va 185 mingta yangi ish o‘rni yaratish rejalashtirilgan.
Erkinjon Turdimov mehnat faoliyati davomida bir qancha viloyatlarni boshqargan. U 2016 yilga qadar Navoiy viloyati hokimi lavozimida ishlagan.
Shundan so‘ng, 2016-2018 yillarda Surxondaryo viloyati hokimi bo‘lgan. 2018-2024 yillarda esa Samarqand viloyatini boshqarib, hududning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishiga o‘z hissasini qo‘shgan.

Эркинжон Турдимов стал хокимом Сырдарьинской области
Об этом сообщила пресс-служба Президента Республики Узбекистан. Данное назначение было предложено Президентом Шавкатом Мирзиёевым на внеочередной сессии Совета народных депутатов Сырдарьинской области.
Новому хокиму поставлены важные задачи по развитию экономики области. В частности, на следующий год запланировано привлечение инвестиций в размере 3 миллиардов долларов, увеличение объема экспорта до 500 миллионов долларов и создание 185 тысяч новых рабочих мест.
Эркинжон Турдимов в ходе своей трудовой деятельности руководил несколькими областями. До 2016 года он занимал должность хокима Навоийской области.
Затем, в 2016-2018 годах, он был хокимом Сурхандарьинской области. В 2018-2024 годах руководил Самаркандской областью, внес свой вклад в социально-экономическое развитие региона.