Pop va Dang‘arada 3 ballik zilzila qayd etildi
Mamlakat seysmologlarining ma’lumotiga ko‘ra, zilzilaning epitsentri yaqinida tebranishlar kuchi 3 ballni tashkil etgan. Ushbu hodisa asosan Pop va Dang‘ara tumanlarida sezilgan.
Pop tumanida yer silkinishlari 2–3 ball atrofida bo‘lgan va bu hudud epitsentrdan taxminan 14 kilometr uzoqlikda joylashgan. Dang‘ara tumanida esa zilzila kuchi 2 ballni tashkil etgan bo‘lib, bu joy epitsentrdan 26 kilometr masofada joylashgan.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, hozircha xavotirga sabab bo‘ladigan jiddiy holat kuzatilmagan. Shu bilan birga, yer qimirlashining oqibatlari va uning ta’sirlari bo‘yicha o‘rganish ishlari davom ettirilmoqda.

Pop и Дангарада зафиксировано землетрясение магнитудой 3 балла
На восточных территориях Узбекистана вновь зафиксированы подземные толчки. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным сейсмологов страны, сила колебаний вблизи эпицентра землетрясения составила 3 балла. Это явление в основном ощущалось в районах Поп и Дангара.
В районе Поп толчки достигали 2–3 баллов, при этом этот район находится примерно в 14 километрах от эпицентра. В районе Дангара сила землетрясения составила 2 балла, а место расположения находится в 26 километрах от эпицентра.
По словам специалистов, на данный момент не наблюдается серьезных ситуаций, вызывающих тревогу. Вместе с тем продолжаются исследования последствий и влияния подземных толчков.
Ожидается, что дополнительная информация по данному событию будет предоставлена позже. Источник: zamin.uz