21-fevralda kuzatilgan nam va salqin ob-havodan so'ng, 22-fevral kuni O‘zbekiston bo‘ylab osmon asosan ochiq bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bunda yog‘ingarchilik deyarli kuzatilmaydi. Kunduzi quyoshning chiqishi bilan kayfiyat ham, havo harorati ham ko‘tariladi.
Aksariyat hududlarda havo harorati 10–20 daraja atrofida iliqlashadi. Bu shuni anglatadiki, qalin kiyimlardan asta-sekin voz kechish mumkin, ammo kechqurun va erta tongda salqinlikni inobatga olish kerak.
22-fevral kuni O‘zbekistonning turli viloyatlarida harorat quyidagicha bo‘ladi: Toshkent shahrida kunduz kuni havo harorati +16 darajaga, kechasi esa +4 darajaga yetadi. Toshkent viloyatining Angren hududida kunduzi +13, kechasi +3 daraja bo‘ladi.
Andijon viloyatida kunduzi havo +17 daraja, kechasi +2 daraja bo‘lishi kutilmoqda. Farg‘ona va Namangan viloyatlarida kunduzi harorat mos ravishda +16 va +17 daraja, kechasi esa +4 va +6 darajani tashkil etadi.
Samarqand va Jizzax viloyatlarida kunduzi havo harorati +17 va +18 daraja, kechasi esa +4 daraja atrofida bo‘ladi. Sirdaryo viloyatining Guliston shahrida kunduzi +17 daraja, kechasi +3 daraja kuzatiladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida kunduzi +18 daraja, kechasi +4 daraja bo‘ladi. Qashqadaryo viloyatining Qarshi shahrida kunduzi harorat +20 daraja, kechasi +4 daraja bo‘ladi.
Surxondaryo viloyatining Termiz shahrida esa kunduzi havo +23 daraja, kechasi +8 daraja bo‘ladi. Xorazm viloyatining Urganch shahrida va Qoraqalpog‘iston Respublikasining Nukus shahrida kunduzi havo harorati +14 daraja, kechasi esa −1 daraja bo‘lishi kutilmoqda.

В Узбекистане 22 февраля ожидается тёплый и солнечный день
После влажной и прохладной погоды 21 февраля, 22 февраля по всей территории Узбекистана ожидается преимущественно ясное небо. Об этом сообщает Zamin.uz.
Осадков практически не предвидится. С восходом солнца настроение и температура воздуха будут повышаться.
В большинстве регионов температура воздуха повысится до 10–20 градусов. Это означает, что можно постепенно отказаться от теплой одежды, однако вечером и ранним утром следует учитывать прохладу.
22 февраля в различных областях Узбекистана температура будет следующей: в городе Ташкент днем температура воздуха достигнет +16 градусов, ночью +4 градуса. В Антренском районе Ташкентской области днем +13, ночью +3 градуса.
В Андижанской области днем ожидается +17 градусов, ночью +2 градуса. В Ферганской и Наманганской областях днем температура составит соответственно +16 и +17 градусов, ночью +4 и +6 градусов.
В Самаркандской и Джизакской областях днем температура воздуха будет +17 и +18 градусов, ночью около +4 градусов. В городе Гулистан Сырдарьинской области днем +17 градусов, ночью +3 градуса.
В Бухарской и Навоийской областях днем +18 градусов, ночью +4 градуса. В городе Карши Кашкадарьинской области днем температура достигнет +20 градусов, ночью +4 градуса.
В городе Терmez Сурхандарьинской области днем температура воздуха составит +23 градуса, ночью +8 градусов. В городе Ургенч Хорезмской области и в городе Нукус Республики Каракалпакстан днем температура будет +14 градусов, ночью ожидается −1 градус.