Mostovoy: Spartak va Zenit o‘yini futbol bayrami
«Spartak» va «Zenit» Rossiya premer-ligasining beshinchi turida 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinning natijasi haqida taniqli sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy fikrlarini bildirdi. Unga ko‘ra, «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi o‘yin haqiqiy futbol bayramiga aylangan.
O‘yinning ko‘p qismi «Spartak» futbolchilari nazoratida bo‘lgan, biroq ular o‘z ustunliklarini saqlab qolishga va raqibning kamchiliklaridan foydalanishga muvaffaq bo‘la olishmadi. Mostovoyning ta’kidlashicha, durang natija «Spartak» va «Zenit» jamoalarini qo‘rqitmasligi kerak, chunki premer-liganing yetakchisi «Lokomotiv» ham shu hafta oxirida ikki ochkoni boy berdi.
Hozirda «Spartak» birinchi o‘rindan sakkiz ochko, «Zenit» esa yetti ochko orqada turibdi. Keyingi turda «Spartak» mehmondagi «Rubin» jamoasiga qarshi maydonga tushadi, «Zenit» esa o‘z maydonida Makhachqaladagi «Dinamo» bilan bellashadi.
Ushbu o‘yinlar premer-liga musobaqasining davomiyligini va jamoalarning o‘z o‘rnini yaxshilash uchun kurashishini ko‘rsatadi.

Мостовой: матч Спартак и Зенит — праздник футбола
«Спартак» и «Зенит» сыграли вничью 2:2 в пятом туре Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный бывший футболист Александр Мостовой высказал своё мнение о результате этой игры. По его словам, матч между «Спартаком» и «Зенитом» стал настоящим футбольным праздником.
Большую часть игры контроль находился у футболистов «Спартака», однако им не удалось сохранить своё преимущество и воспользоваться ошибками соперника. По словам Мостового, ничья не должна пугать команды «Спартак» и «Зенит», так как лидер премьер-лиги «Локомотив» также потерял два очка в конце этой недели.
В настоящее время «Спартак» отстаёт от первого места на восемь очков, а «Зенит» — на семь очков. В следующем туре «Спартак» сыграет в гостях с командой «Рубин», а «Зенит» встретится дома с махачкалинским «Динамо».
Эти игры показывают продолжительность соревнований премьер-лиги и борьбу команд за улучшение своих позиций.