Lapochkin: Duglas Santosga berilgan jarima noto‘g‘ri
Sobiq hakam Sergey Lapochkin Shanba kuni bo‘lib o‘tgan "Zenit" va "Spartak" o‘rtasidagi uchrashuvda himoyachi Duglas Santosning maydonni tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning ikkinchi bo‘limi boshida futbolchi ikkinchi sariq kartochkani olib, maydonni tark etdi. Lapochkin "Match Premier" telekanalida bergan intervyusida, kartochka olish holati to‘liq oyoq bilan bo‘lishi kerakligini ta’kidladi.
U bu holatda bunday qat’iy jazoni oqlab bo‘lmasligini, ikkinchi sariq kartochkaning noto‘g‘ri qaror ekanligini aytdi. Rossiya Premer-ligasining beshinchi turi uchrashuvi 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
Bu ochko "Zenit" uchun joriy mavsumdagi oltinchi ochko bo‘lib, Sergey Semak boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Lapochkin: Штраф, назначенный Дугласу Сантосу, неправильный
Бывший судья Сергей Лапочкин высказался о удалении защитника Дугласа Сантоса в матче между "Зенитом" и "Спартаком", который прошёл в субботу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале второго тайма футболист получил вторую жёлтую карточку и покинул поле. В интервью телеканалу "Матч Премьер" Лапочкин подчеркнул, что ситуация с получением карточки должна быть полностью ногой.
Он отметил, что в данном случае такое строгое наказание не оправдано, и вторая жёлтая карточка была ошибочным решением. Матч пятого тура Российской Премьер-лиги завершился вничью со счётом 2:2.
Это очко стало для "Зенита" шестым в текущем сезоне, и команда под руководством Сергея Семака занимает восьмое место в турнирной таблице.