Granat: Santosning haydalishi o‘yinni o‘zgartirdi
Moskva “Spartak”ining sobiq himoyachisi Vladimir Granat “Zenit” jamoasi kapitanlari Douglas Santosning Rossiya chempionatining 5-turida “Spartak”ga qarshi o‘yinda (2:2) maydonni tark etishi o‘yinning natijasiga ta’sir ko‘rsatganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, bu jarima kartasi o‘yinning kechishini o‘zgartirib, “Zenit” jamoasining ishonchini susaytirdi va futbolchilarga raqibdan kam bo‘lishiga qaramay o‘yinni davom ettirishga majbur qildi. Shanba kuni Moskvada bo‘lib o‘tgan uchrashuvning 51-daqiqasida Santos ikkinchi sariq kartochkani olib, maydonni tark etdi.
Granatning so‘zlariga ko‘ra, hech bir jamoa durang natijasidan mamnun emas edi. Ikkala jamoaga ham g‘alaba juda zarur edi.
Hisob o‘yinga mos bo‘lsa-da, agar Douglas maydonni tark etmaganida o‘yinning boshqa tarzda kechishini aytish mumkin edi. Bu fikrlarni “Match TV” nashri keltirgan.

Гранат: Увольнение Сантоса изменило игру
Бывший защитник московского «Спартака» Владимир Гранат заявил, что удаление капитана «Зенита» Дугласа Сантоса в 5-м туре чемпионата России в матче против «Спартака» (2:2) повлияло на исход игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, эта жёлтая карточка изменила ход матча, ослабила уверенность команды «Зенит» и заставила футболистов продолжать игру, несмотря на численное меньшинство. На 51-й минуте встречи, прошедшей в субботу в Москве, Сантос получил вторую жёлтую карточку и покинул поле.
По словам Граната, ни одна из команд не была довольна ничьей. Обеим командам была крайне необходима победа.
Хотя счёт соответствовал ходу игры, можно было бы сказать, что игра сложилась бы иначе, если бы Дуглас не покинул поле. Эти слова приводит издание «Матч ТВ».