Rafinyaning qizil kartasi Archivo VAR tomonidan tasdiqlandi
«Barselona» joriy vaqtda safarda «Malyorka» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Ko‘k-qizil» jamoa safidan gollarni Rafinya va Ferran Torres kiritishdi. Qiziqarli jihati shundaki, La Liga o‘yinlaridagi hakamlik qarorlarini tahlil qiluvchi nufuzli ArchivoVAR portali Rafinyaning qizil kartochka olishi kerak bo‘lgan vaziyatini baholadi.
Braziliyalik futbolchi raqibga ikki oyoq bilan kirib ketganligi haqida skrinshotlar bilan dalillar taqdim etilgan. Portal xabariga ko‘ra, «Braziliyalik futbolchi to‘pga o‘ynamay, raqibga ikki oyoqni oldinga chiqarib kirib ketgan.
Bu esa to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka». Shuningdek, uchrashuv hakami Xuan Martines Munuera birinchi bo‘limda «Malyork»ning ikki futbolchisini maydondan haydab yuborgan.
Avval 33-daqiqada yarim himoyachi Manu Morlanes, keyin esa 39-daqiqada hujumchi Vedat Murika jarohatlari sababli o‘yindan chetlatilgan. Ushbu qarorlar o‘yinning kechishiga va jamoalarning raqobatbardoshligini oshirishga katta ta’sir ko‘rsatdi.
Hakamlarga qo‘yilgan tanqidlar va baholar futbolchilar xavfsizligini ta’minlash va o‘yinning adolatli kechishini ta’minlash maqsadida muhim hisoblanadi.

Красная карточка Рафина была подтверждена Archivo VAR
«Барселона» в настоящее время на выезде обыгрывает команду «Мальорка» со счётом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Голы за команду «сине-гранатовых» забили Рафиња и Ферран Торрес. Интересно, что авторитетный портал ArchivoVAR, анализирующий судейские решения в матчах Ла Лиги, оценил ситуацию с красной карточкой Рафињи.
Бразильскому футболисту представлены доказательства со скриншотами, что он вошёл в соперника двумя ногами. По сообщению портала, «бразильский футболист не играл в мяч, а вошёл в соперника, выставив обе ноги вперёд.
Это является прямым основанием для красной карточки». Также судья встречи Хуан Мартинес Мунера в первом тайме удалил с поля двух игроков «Мальорки».
Сначала на 33-й минуте полузащитник Ману Морланес, а затем на 39-й минуте нападающий Ведат Мурика были удалены из-за травм. Эти решения значительно повлияли на ход игры и конкурентоспособность команд.
Критика и оценки в адрес судей важны для обеспечения безопасности игроков и справедливого проведения матча.