Lapochkin Zenitga berilgan penalti haqida shubha bildirdi
Ushbu vaziyat Rossiya chempionatining beshinchi turida Moskva "Spartak" jamoasi bilan o‘yin davomida yuz berdi. Lapochkinning ta’kidlashicha, penalti qarori yuz foiz aniq emas va ko‘plab savollarni tug‘diradi.
U aytishicha, to‘p uchun kurashda ikkala o‘yinchining oyoqlari ham harakatda bo‘lgan. Umyarov birinchi bo‘lib to‘pga yetib olgan, keyin esa faqat kontakt yuz bergan, zarba yoki aniq qo‘pollik bo‘lmagan.
O‘yinning 88-daqiqasida belgilangan penalti zarbasi "Zenit" darvozaboni Denis Adamov tomonidan qaytarildi. Keyinchalik Barco tomonidan amalga oshirilgan gol esa ikki marta teginish qoidasi buzilgani uchun bekor qilindi.
Natijada o‘yin 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Ushbu o‘yindan so‘ng "Zenit" jamoasi 6 ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.
"Spartak" esa 5 ochko bilan o‘n ikkinchi pog‘onada joylashgan. Bu natijalar jamoalarning mavsumdagi vaziyatini aks ettiradi.

Лапочкин выразил сомнение по поводу пенальти, назначенного в пользу Зенита
Бывший судья категории FIFA Сергей Лапочкин высказал своё мнение о назначенном пенальти в ворота команды «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данная ситуация произошла во время пятого тура чемпионата России в матче с московским «Спартаком». По словам Лапочкина, решение о пенальти не является стопроцентно точным и вызывает множество вопросов.
Он отметил, что в борьбе за мяч ноги обоих игроков были в движении. Умяров первым добрался до мяча, после чего произошёл лишь контакт, без удара или явной грубости.
На 88-й минуте игры назначенный пенальти был отражён вратарём «Зенита» Денисом Адамовым. Позже гол, забитый Барко, был отменён из-за нарушения правила двойного касания.
В итоге матч завершился вничью со счётом 2:2. После этой игры команда «Зенит» с 6 очками занимает девятое место в турнирной таблице.
«Спартак» же с 5 очками располагается на двенадцатой позиции. Эти результаты отражают текущее положение команд в сезоне.