Fabregas: Morata bilan shaxsiy aloqam yo‘q
Italiya «Komo» klubi katta e’tibor qaratgan transferni amalga oshirdi, jamoada Alvaro Morata o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub murabbiyi uning vatandoshi Sesk Fabregas bo‘lib, u Morataga yangi ish joyida imtiyozlar berilishi haqidagi taxminlarni rad etdi. Fabregasning so‘zlariga ko‘ra, ular do‘st emas, balki faqat ishbilarmon munosabatda bo‘ladilar.
U aytganidek, «Chelsi»dan ketgandan keyin Morata haqida hech qanday ma’lumot olmagan va ular birga ikki yil o‘ynagan bo‘lsalar ham, endi do‘st emaslar. Fabregas 2024 yil 19 iyuldan beri «Komo» klubining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda.
Bu klub uchun yangi davr boshlanmoqda va Morataning kelishi jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi. Fabregasning qat’iyati va professional yondashuvi jamoa ichida aniq ish tartibini ta’minlashga qaratilgan.
Shuningdek, murabbiy va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar faqat ishga asoslangan bo‘ladi. Bu esa klubning umumiy maqsadlariga erishishda muhim ahamiyatga ega.

Fabregas: Личных отношений с Моратой у меня нет
Итальянский клуб «Комо» осуществил трансфер, которому уделял большое внимание, в команде играет Альваро Мората. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренером клуба является его соотечественник Сеск Фабрегас, который опроверг предположения о том, что Мората получит привилегии на новом месте работы. По словам Фабрегаса, они не друзья, а только деловые партнёры.
Он отметил, что после ухода из «Челси» не имел никакой информации о Морате, и хотя они играли вместе два года, теперь они не друзья. Фабрегас работает главным тренером клуба «Комо» с 19 июля 2024 года.
Для этого клуба начинается новая эпоха, и приход Мораты способствует усилению команды. Решительность и профессиональный подход Фабрегаса направлены на обеспечение чёткого порядка работы внутри коллектива.
Кроме того, отношения между тренером и футболистом будут основаны только на работе. Это имеет важное значение для достижения общих целей клуба.