Flik Barselona o‘yini sifatidan norozilik bildirdi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik La Liga birinchi turida «Malyorka»ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdan keyin o‘z noroziligini yashirmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi. Rafinya Dias va Ferran Torres 7 va 23-daqiqalarda gol urishdi.
Biroq maydon egalari uchun vaziyat yomonlashdi, chunki ular ikki o‘yinchini maydondan haydab yuborishdi. Shunga qaramay, «ko‘k-binafsha» jamoasi 9 nafar raqibga qarshi faqat bitta gol urdi.
94-daqiqada Lamin Yamal yakuniy hisobni belgiladi. Murabbiy o‘yindan qoniqmaganini bildirdi.
Uning fikricha, jamoa faqat 50 foiz imkoniyatlarini ishga solgan, bu esa qabul qilib bo‘lmas holatdir. U o‘yinchilari bilan gaplashishini aytdi.
Ikkinchi bo‘limda jamoa yomon o‘ynadi va u bundan norozidir. Har doim 100 foiz diqqatni jamlash va imkoniyatlardan foydalanish zarurligini ta’kidladi.
Flik jamoaga o‘yin oxirigacha harakat qilishni, g‘alaba uchun kurashishni o‘rgatmoqchi. U shuningdek, g‘alaba qozonish uchun yanada qattiqroq va qat’iyatli bo‘lish kerakligini aytdi.
Keyingi turda «Barselona» 23 avgust kuni «Levante» jamoasiga safar qiladi. Uchrashuv shu kuni o‘tkaziladi.

Флик выразил недовольство качеством игры Барселоны
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик не скрывал своего недовольства после матча первого тура Ла Лиги против «Мальорки». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 3:0. Раффинья Диас и Ферран Торрес забили голы на 7-й и 23-й минутах.
Однако ситуация для хозяев ухудшилась, так как они удалили с поля двух игроков. Несмотря на это, команда «сине-гранатовых» забила всего один гол против девяти соперников.
На 94-й минуте Ламин Ямал установил окончательный счёт. Тренер выразил своё недовольство игрой.
По его мнению, команда использовала лишь 50 процентов своих возможностей, что является недопустимым. Он заявил, что поговорит с игроками.
Во втором тайме команда играла плохо, и он этим недоволен. Он подчеркнул необходимость всегда сосредотачиваться на 100 процентов и использовать все возможности.
Флик хочет научить команду бороться до конца матча и стремиться к победе. Он также отметил, что для победы нужно быть более жёсткими и решительными.
В следующем туре «Барселона» 23 августа сыграет в гостях с командой «Леванте». Матч состоится в этот день.