Ren jamoasi qizil kartochka bilan g‘alaba qozondi
Yangi mavsum Fransiya chempionati “Ren” jamoasining “Marsel” ustidan ko‘zni quvontiruvchi g‘alabasi bilan boshlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi taymda o‘yinchilaridan biri qizil kartochka olganiga qaramay, “Ren” jamoasi o‘n kishi bilan o‘ynab, bardavom turdi va kamchilikda bo‘lishiga qaramay, g‘alaba golini urishga muvaffaq bo‘ldi. Shu tariqa, provansalik jamoani mag‘lub qilgan holda maydondan g‘olib chiqdi.
Ma’lum bo‘lishicha, “Ren” Fransiya chempionatida birinchi taymda qizil kartochka olgan holatda g‘alaba qozongan birinchi jamoa bo‘ldi. Bunday holat oxirgi marta 2012 yil noyabr oyida kuzatilgan edi.
O‘sha paytda esa boshqa yirik fransuz klubi “PSJ” mag‘lubiyatga uchragan edi. Keyingi, ya’ni ikkinchi turda “Ren” jamoasi safarda “Loryan” bilan o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 24 avgust, ya’ni kelasi yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin Fransiya chempionatining qiziqarli davomi bo‘lishi kutilmoqda.
Jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada kechadi va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi. Shuningdek, “Ren” jamoasi bu o‘yinda ham o‘z kuchini ko‘rsatib, mavsumda yaxshi natijalarga erishishga intiladi.

Команда Рен выиграла с красной карточкой
Новый сезон чемпионата Франции начался с впечатляющей победы команды «Ренн» над «Марселем». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несмотря на то, что в первом тайме один из игроков получил красную карточку, команда «Ренн» играла вдесятером, выдержала давление и сумела забить победный гол, несмотря на численное меньшинство. Таким образом, команда из Прованса была побеждена, и «Ренн» вышел с поля победителем.
Известно, что «Ренн» стал первой командой в чемпионате Франции, которая выиграла матч, получив красную карточку в первом тайме. Последний раз подобное происходило в ноябре 2012 года.
Тогда другая крупная французская команда «ПСЖ» потерпела поражение. В следующем, втором туре, команда «Ренн» сыграет в гостях с «Лорьяном».
Этот матч состоится 24 августа, в следующее воскресенье. Ожидается, что игра станет интересным продолжением чемпионата Франции.
Соперничество между командами будет на высоком уровне и вызовет большой интерес у болельщиков. Кроме того, команда «Ренн» намерена показать свои силы и добиться хороших результатов в сезоне.