Luis Dias: Keyn bilan o‘ynash katta sharaf
Futbolchi Luis Dias «Bavariya» jamoasidagi jamoadoshi Garri Keyn haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni kolumbiyalik va ingliz futbolchilari Myunxenning yirik jamoasi uchun Germaniya Superkubogida g‘alaba qozonishda muhim rol o‘ynadi. Finalda «Shtutgart» jamoasi 2:1 hisobida mag‘lub etildi.
18-daqiqada Keyn Ven san Kompani boshchiligidagi jamoani oldinga olib chiqdi, 77-daqiqada esa Dias ustunlikni ikki barobar oshirdi. Raqiblar esa o‘yinning oxirida faqat obro‘ uchun gol urishdi.
Diasning so‘zlariga ko‘ra, Keyn bilan bir jamoada o‘ynash alohida narsa hisoblanadi. U futbolchining mahorati juda ajoyib va unga qarshi o‘ynash oson.
Bu esa Dias uchun katta sharafdir. 28 yoshli qanot hujumchisi yaqinda «Bavariya»ga «Liverpul»dan o‘tgan.
Keyn esa 2023 yilda «Tottenhem»dan «Bavariya»ga kelgan. Ushbu transferlar jamoaning kuchini yanada oshirdi va Superkubok g‘olibligini ta’minladi.

Луис Диас: Играть с Кейном — большая честь
Футболист Луис Диас поделился своими мыслями о товарище по команде Гарри Кейне из «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу колумбийский и английский футболисты сыграли важную роль в победе крупной мюнхенской команды в Суперкубке Германии. В финале команда «Штутгарт» была обыграна со счётом 2:1.
На 18-й минуте Кейн вывел команду под руководством Вена сан Компани вперёд, а на 77-й минуте Диас удвоил преимущество. Соперники же забили гол лишь для престижа в конце игры.
По словам Диаса, играть в одной команде с Кейном — это особенное событие. Мастерство футболиста очень впечатляет, и играть против него легко.
Для Диаса это большая честь. 28-летний вингер недавно перешёл в «Баварию» из «Ливерпуля».
Кейн же пришёл в «Баварию» из «Тоттенхэма» в 2023 году. Эти трансферы ещё больше усилили команду и обеспечили победу в Суперкубке.