Milan jamoasining yangi sport direktori Igli Tare mavsum oldi davrda juda yaxshi ish olib bordi, deb hisoblaydi jamoa bosh murabbiyi Massimiliano Allegrini. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Tare to‘g‘ri va oqilona transferlar amalga oshirdi hamda tarkibni keraksiz o‘yinchilardan tozalashda ham muvaffaqiyat qozondi. Allegrining aytishicha, klub mavsum oldi tayyorgarlikni mukammal darajada o‘tkazdi.
Tare o‘z vazifasini nafaqat yangi o‘yinchilarni sotib olishda, balki keraksiz futbolchilar bilan xayrlashishda ham yaxshi bajardi. Bu esa jamoaning umumiy holatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatdi.
Yangi mavsum boshida, ya’ni kelasi hafta boshlanadigan Italiya chempionatining birinchi turida Milan jamoasi Cremoneze bilan bahs olib boradi. Milan so‘nggi marta Italiya chempioni unvonini 2022 yilda qo‘lga kiritgan edi.

По мнению Аллегри, Таре хорошо управлял трансферами
Новый спортивный директор Миланской команды Игли Таре отлично поработал в предсезонный период, считает главный тренер команды Массимилиано Аллегри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Таре провёл правильные и разумные трансферы, а также успешно очистил состав от ненужных игроков. По словам Аллегри, клуб провёл предсезонную подготовку на высоком уровне.
Таре хорошо справился со своей задачей не только в покупке новых игроков, но и в расставании с ненужными футболистами. Это положительно сказалось на общем состоянии команды.
В начале нового сезона, то есть в первом туре чемпионата Италии, который начнётся на следующей неделе, Милан сыграет с Кремонезе. В последний раз Милан становился чемпионом Италии в 2022 году.