Lionel Messi MLSning muntazam chempionati doirasida Inter Mayami jamoasi safida birinchi o‘yinda gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mushak shikastlanishi sabab ikki o‘yinda maydonga tusha olmadi. Los-Anjeles Gollaksi jamoasiga qarshi o‘yinda Messi asosiy tarkibda maydonga tushmadi, ammo zaxiradan maydonga chiqib, gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Inter Mayami safida Messi bilan birga sobiq Barselona jamoasi a’zolari Jordi Alba va Luis Suarez ham gol urishdi. Mehmonlar jamoasi faqat bitta gol bilan javob qaytardi.
O‘yinning yakuniy hisobida Inter Mayami 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu Inter Mayami uchun oxirgi to‘rt o‘yindagi ikkinchi g‘alaba bo‘ldi.
Jamoa hozirgi holatda o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va Messi bu jarayonda muhim rol o‘ynamoqda. Shuningdek, bu g‘alaba jamoaning mavsumdagi pozitsiyasini mustahkamlashga yordam berdi.

Месси забил гол за Интер Майами после травмы
Лионель Месси забил гол в первом матче за команду Интер Майами в регулярном чемпионате MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не мог выйти на поле в двух матчах из-за мышечной травмы. В игре против Лос-Анджелес Гэлакси Месси не вышел в основном составе, но вышел на замену и сумел забить гол.
В составе Интер Майами вместе с Месси голы забили также бывшие игроки Барселоны Жорди Альба и Луис Суарес. Гости ответили лишь одним голом.
По итогам матча Интер Майами одержал победу со счётом 3:1. Это вторая победа Интер Майами в последних четырёх матчах.
Команда сейчас стремится улучшить свою игру, и Месси играет важную роль в этом процессе. Кроме того, эта победа помогла укрепить позиции команды в сезоне.