Semak Spartakga o‘tqazilgan birinchi golni aybladi
«Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak Moskva «Spartak»iga qarshi o‘tkazilgan RPLning beshinchi tur o‘yini doirasida birinchi gol o‘tqazilishida Gustavo Mantuanning aybi borligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘sha vaqtda «Zenit» Mateo Kassyerra tomonidan kiritilgan gol hisobiga 1:0 hisobida oldinda edi. Biroq Mantuanning himoyadagi xatolari natijasida Markinyos javob golini urdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, birinchi gol Mantuanning xatosi bo‘lib, u asosan hujumga yo‘naltirilgan futbolchi hisoblanadi. U uzoq vaqtdan beri o‘ynab kelmoqda, ammo ba’zan bunday vaziyatlar yuzaga keladi.
Shuningdek, «Zenit» murabbiyi jamoaning asosiy legionerlari hozirgi paytda eng yaxshi holatda emasligini ham ta’kidladi. O‘yin 2:2 hisobida yakunlandi.
Ikkinchi bo‘limda «Zenit» Douglas Santosni qizil kartochka sabab maydondan chiqarib yuborilganidan so‘ng kamchilikda o‘ynadi, ammo shunga qaramay, jamoa bitta ochko saqlab qoldi.

Семак обвинил Спартака в первом пропущенном голе
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак подчеркнул, что в пропущенном первом голе в матче пятого тура РПЛ против московского «Спартака» виноват Густаво Мантуан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В тот момент «Зенит» вел со счетом 1:0 благодаря голу Матео Кассьерры. Однако из-за ошибок Мантунана в обороне Маркиньос забил ответный гол.
По словам тренера, первый гол — это ошибка Мантунана, который в основном является игроком, ориентированным на атаку. Он играет уже долгое время, но иногда возникают такие ситуации.
Также тренер «Зенита» отметил, что основные легионеры команды сейчас не в лучшей форме. Игра завершилась со счетом 2:2.
Во втором тайме «Зенит» играл в меньшинстве после удаления Дугласа Сантоса за красную карточку, но несмотря на это, команда сохранила одно очко.