Rossiyalik yarim himoyachi Aleksey Miranchuk MLSning muntazam chempionati doirasidagi navbatdagi o‘yinda o‘z mahoratini namoyish etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Atlanta Yunayted" jamoasi sharafini himoya qilmoqda. Mehmon jamoa "Kolorado Repids"ga qarshi o‘ynagan bahsda, hisob 0:1 bo‘lgan paytda, 20-daqiqada Miranchuk uzoq masofadan ajoyib zarba berdi va gol urdi.
Ushbu gol futbolchining joriy mavsumdagi to‘qqizinchi goli bo‘ldi va oxirgi sakkizta o‘yindan oltiligiga aylandi. Hozirgi vaqtda o‘yin davom etmoqda va hisob 1:1 ga teng.
Miranchuk "Atlanta"ning boshlang‘ich tarkibida maydonga tushdi. Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil 31 maygacha mo‘ljallangan.

Миранчук издали забил гол и сравнял счёт
Российский полузащитник Алексей Миранчук продемонстрировал своё мастерство в очередном матче регулярного чемпионата MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он защищает честь команды «Атланта Юнайтед». В матче гостевой команды против «Колорадо Рэпидс», при счёте 0:1, на 20-й минуте Миранчук нанес великолепный удар издалека и забил гол.
Этот гол стал для футболиста девятым в текущем сезоне и шестым в последних восьми матчах. В настоящее время игра продолжается, и счёт равен 1:1.
Миранчук вышел на поле в стартовом составе «Атланты». Его действующий контракт с клубом рассчитан до 31 мая 2027 года.