Kompani Bavariyaning Superkubok g‘alabasini sharhladi
Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani Germaniya Superkubogi doirasidagi Stuttgartga qarshi o‘yin (2:1)dagi g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenlik jamoa 18-daqiqada Garri Keyn va 77-daqiqada Luis Diasning gollari evaziga ustunlikka erishdi. Stuttgart jamoasidan 94-daqiqada Jeymi Leveling hisobni kamaytirdi.
Kompani ta’kidlaganidek, ushbu sovrin juda muhim, chunki u klub afsonasi Frants Bekkenbauer sharafiga atalgan. Stuttgartda har doim oson bo‘lmaydi, ammo jamoa bu sinovdan muvaffaqiyatli o‘tgan.
Murabbiy mavsumga tayyorgarlikni uzoq davom ettirishni istagan bo‘lsa-da, shikoyat qilishning hojati yo‘qligini, asosiy vazifa bajarilganini qayd etdi. Ular belgilangan maqsadga erishib, mavsumni sovrin bilan boshlashdi.
Bu muhim birinchi qadamdir. Juma kuni Bavariya o‘z maydonida Bundesliganing birinchi turida RB Leyptsig jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Компания прокомментировала победу Баварии в Суперкубке
Главный тренер команды Бавария Винсент Компани прокомментировал победу в матче за Суперкубок Германии против Штутгарта (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Мюнхена вышла вперед благодаря голам Гарри Кейна на 18-й минуте и Луиса Диаса на 77-й минуте. У команды Штутгарта на 94-й минуте счет сократил Джейми Левелинг.
По словам Компани, этот трофей очень важен, так как он назван в честь легенды клуба Франца Беккенбауэра. В Штутгарте всегда непросто, но команда успешно прошла это испытание.
Хотя тренер хотел бы продолжить подготовку к сезону дольше, он отметил, что нет причин жаловаться, основная задача выполнена. Они достигли поставленной цели и начали сезон с трофея.
Это важный первый шаг. В пятницу Бавария сыграет на своем поле в первом туре Бундеслиги против РБ Лейпциг.