Spartak va Zenit o‘rtasidagi kuchli durang o‘yini
Rossiya chempionatining beshinchi tur doirasida Moskva "Spartak" jamoasi o‘z maydonida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natijaga "Fratriya" — "qizil-oq" muxlislar birlashmasi munosabat bildirdi. "Spartak" jamoasi g‘alabani qo‘ldan boy berdi.
O‘yinda kuchli raqobat kuzatildi: 2:2. Maksimenko penalti zarbasini to‘pdan qaytardi, ammo 87-daqiqada Barko penalti zarbasini amalga oshirib, gol ura olmadi, deyiladi "Fratriya" ijtimoiy tarmoqlardagi xabarida.
Kechagi o‘yindan keyin "Spartak" jamoasi hisobida besh ochko mavjud. Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa Premyer-liga turnir jadvalida 12-o‘rinda turibdi.
"Zenit" jamoasi esa Sergey Semak qo‘l ostida olti ochko bilan sakkizinchi pog‘onani egallagan. Ushbu natijalar jamoalarning keyingi o‘yinlariga ta’sir ko‘rsatadi va muxlislar orasida turli fikr-mulohazalarga sabab bo‘lmoqda.

Сильная ничья между Спартаком и Зенитом
В пятом туре чемпионата России московский «Спартак» сыграл вничью со счетом 2:2 на своем поле с санкт-петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот результат отреагировало объединение болельщиков «Фратрия» — фанаты «красно-белых». Команда «Спартак» упустила победу.
В матче наблюдалась сильная борьба: 2:2. Максименко отразил пенальти, но на 87-й минуте Барко не смог реализовать пенальти, говорится в сообщении «Фратрии» в социальных сетях.
После вчерашней игры у «Спартака» пять очков. Команда под руководством Деяна Станковича занимает 12-е место в турнирной таблице Премьер-лиги.
«Зенит» под руководством Сергея Семака с шестью очками занимает восьмое место. Эти результаты повлияют на дальнейшие игры команд и вызывают различные мнения среди болельщиков.