Mashhur futbol sharhlovchisi Denis Kazanskiy Moskva “Spartak” va Sankt-Peterburg “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi kechagi beshinchi turdagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar “Lukoyl Arena” stadionida 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. Kazanskiy o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi fikrida “Spartak” jamoasining imkoniyatlarni boy berganini ta’kidladi.
U “Zenit” jamoasi hozirgi vaqtda kuchli va ishonchli o‘yin ko‘rsatayotganini, “Spartak” esa hali bunday darajaga yetmaganini bildirdi. Kechagi o‘yindan so‘ng Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasi besh ochko to‘plab, Rossiya chempionatining turnir jadvalida o‘n ikkinchi o‘rinda bormoqda.
“Zenit” esa oltita ochko bilan sakkizinchi pog‘onada joylashgan. O‘yin natijasi jamoalarning mavsumdagi imkoniyatlarini va kuchini aniq ko‘rsatdi.

Казанский: Спартак упустил возможности, Зенит сильнее
Известный футбольный комментатор Денис Казанский прокомментировал вчерашний матч пятого тура между московским «Спартаком» и санкт-петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды сыграли вничью 2:2 на стадионе «Лукойл Арена». Казанский в своем сообщении в социальных сетях отметил, что «Спартак» упустил свои возможности.
Он отметил, что «Зенит» в настоящее время демонстрирует сильную и уверенную игру, а «Спартак» пока не достиг такого уровня. После вчерашнего матча команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича набрала пять очков и занимает двенадцатое место в турнирной таблице чемпионата России.
«Зенит» же с шестью очками расположился на восьмой позиции. Результат матча ясно показал возможности и силу команд в этом сезоне.