Sobiq Lokomotiv futbolchisi hakamlikni maqtadi
Sobiq poytaxt “Lokomotiv” futbolchisi Brayn Idovu Rossiya chempionatining beshinchi turida “qizil-oq” jamoasi bilan Sankt-Peterburg “Zenit”i o‘rtasidagi kechagi o‘yindagi hakamlik darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Idovuning so‘zlariga ko‘ra, hakamlik yaxshi bo‘lgan.
Birinchi va ikkinchi penaltilar to‘g‘ri berilgan. O‘yindagi maydondan haydash ham adolatli qaror bo‘lgan.
Shubhali qarorlar yo‘q, hakam hech kimni adolatsiz jazolamagan. Kecha o‘yin natijasidan so‘ng, Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa besh ochko to‘plab, Rossiya premer-ligasining turnir jadvalida 12-o‘rinni egallamoqda.
Sergey Semakning jamoasi esa oltita ochko bilan sakkizinchi pog‘onada turibdi. Bu natijalar mavsum davomida jamoalarning o‘z o‘yinini yaxshilashga intilayotganini ko‘rsatadi.

Бывший футболист Локомотива похвалил судейство
Бывший футболист столичного «Локомотива» Брайан Идову высказался о качестве судейства в матче пятого тура чемпионата России между «красно-белыми» и петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью со счётом 2:2. По словам Идову, судейство было хорошим.
Первый и второй пенальти были назначены правильно. Удаление с поля также было справедливым решением.
Сомнительных решений не было, судья никого несправедливо не наказал. После вчерашнего матча команда под руководством Деяна Станковича набрала пять очков и занимает 12-е место в турнирной таблице Российской премьер-лиги.
Команда Сергея Семака с шестью очками находится на восьмой позиции. Эти результаты показывают, что команды стремятся улучшить свою игру в течение сезона.