Tudor Vlahovichning Yuventusdagi kelajagini aytdi
«Yuventus» jamoasining bosh murabbiyi Igor Tudor Dushan Vlahovichning hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turin klubida 25 yoshli serbiyalik futbolchi bilan joriy transfer oynasida xayrlashishni maqsad qilganlar. Bu qaror uning kelasi yilda erkin agent sifatida ketib qolmasligini oldini olish uchun qabul qilingan.
Hozirgacha potensial xaridorlarning hech biri hujumchi va «Yuventus»ning talablariga javob bera olmadi. Tudor intervyusida shunday dedi: «Vlahovichning kelajagi haqida gapirishni yoqtirmayman, lekin u hali ham «Yuventus» futbolchisi hisoblanadi.
Uning o‘yini menga yoqdi». Ushbu so‘zlar do‘stona o‘yindan keyin aytildi.
O‘sha o‘yinda «Yuventus» «Atalanta»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi va Dushan Vlahovich hisobga gol yozdirishga muvaffaq bo‘ldi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar hozircha davom etmoqda va jamoa uning faoliyatidan mamnun.

Тудор Влахович рассказал о будущем в Ювентусе
Главный тренер команды «Ювентус» Игорь Тудор высказался о текущем положении Душана Влаховича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В туринском клубе планировали расстаться с 25-летним сербским футболистом в этом трансферном окне. Это решение было принято, чтобы предотвратить его уход в статусе свободного агента в следующем году.
До сих пор ни один потенциальный покупатель не смог удовлетворить требования клуба и самого нападающего. В интервью Тудор сказал: «Мне не нравится говорить о будущем Влаховича, но он по-прежнему является игроком «Ювентуса».
Мне понравилась его игра». Эти слова были сказаны после товарищеского матча.
В том матче «Ювентус» победил «Аталанту» со счётом 2:1, и Душан Влахович сумел забить гол. Отношения между клубом и игроком пока продолжаются, и команда довольна его выступлениями.