Sobolev Zenitning mag‘lubiyatini oldi, gol urdi
Futbol mutaxassisi Igor Kolyvanov Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi markaziy hujumchisi Aleksandr Sobolevning Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turidagi poytaxt Spartakiga qarshi kechgan o‘yindagi ishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Sobolev jamoasini mag‘lubiyatdan saqlab qoldi va gol urish orqali muhim hissa qo‘shdi. Kolyvanovning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiy Semak o‘rinni almashtirishda to‘g‘ri qaror qabul qilgan.
Sobolev o‘yinga juda yaxshi kirib keldi, unga bitta imkoniyat berildi va u uni muvaffaqiyatli amalga oshirdi. Bu haqda mutaxassis Match TV telekanalidagi efirda ma’lum qildi.
Eslatib o‘tamiz, o‘yin Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tdi va 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Hozirda Spartak Premyer-liga turnir jadvalida 12-o‘rinda, Zenit esa sakkizinchi pog‘onada turibdi.

Соболев предотвратил поражение Зенита, забил гол
Футбольный эксперт Игорь Колыванов высказался о выступлении центрального нападающего санкт-петербургского «Зенита» Александра Соболева в матче пятого тура Российской Премьер-Лиги против столичного «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Соболев спас свою команду от поражения и внёс важный вклад, забив гол. По мнению Колыванова, главный тренер Семак принял правильное решение при замене.
Соболев очень хорошо вошёл в игру, ему предоставили один шанс, и он успешно его реализовал. Об этом эксперт сообщил в эфире телеканала Match TV.
Напомним, что матч прошёл на стадионе «Лукойл Арена» и завершился вничью со счётом 2:2. В настоящее время «Спартак» занимает 12-е место в турнирной таблице Премьер-лиги, а «Зенит» — восьмое.