19 yoshli braziliyalik yarim himoyachi Lukas Pereira «San-Paulu» klubini tark etib, Ukraina chempionatiga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh va istiqbolli futbolchi yangi faoliyatini «Shaxtyor» klubida davom ettiradi, deb xabar beradi klub matbuot xizmati. Tomonlar o‘rtasida besh yillik uzoq muddatli mehnat shartnomasi imzolandi.
Joriy yilda Pereira «San-Paulu» safida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va uchta golga assistentlik qildi. Yangi mavsumda Ukraina Premer Ligasi doirasida «Shaxtyor» ikki turdan so‘ng to‘plagan to‘rtta ochko bilan musobaqa jadvalida yettinchi o‘rinni egallamoqda.
Klub jamoasi o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilmoqda va mavsum davomida yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Shaxtyor приобрёл 19-летнего бразильского полузащитника
19-летний бразильский полузащитник Лукас Перейра покинул клуб «Сан-Паулу» и перешёл в чемпионат Украины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой и перспективный футболист продолжит свою карьеру в клубе «Шахтёр», сообщает пресс-служба клуба. Между сторонами подписан долгосрочный пятилетний трудовой контракт.
В этом году Перейра провёл 33 матча за «Сан-Паулу», забил пять голов и отдал три голевые передачи. В новом сезоне в рамках Украинской Премьер-лиги «Шахтёр» после двух туров занимает с четырьмя очками седьмое место в турнирной таблице.
Команда клуба стремится улучшить свою игру и ставит целью добиться высоких результатов в течение сезона.