Zenit Moskva safaridan durang bilan qaytdi
Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi Moskva «Spartak» bilan safarda durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi. Ushbu natija haqida sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov o‘z fikrini bildirdi.
«Zenit» jamoasi Moskvadan bir ochko bilan qaytdi. «Spartak» esa g‘alabaga yaqinroq edi.
Mezbonlar yaxshi o‘yin ko‘rsatdi», deya jurnalistning so‘zlarini keltiradi «Sport-Express». Rossiya chempionatining beshta turi yakunlangach, «Spartak» jamoasi besh ochko to‘plab, turnir jadvalida o‘n ikkinchi o‘rinda turibdi.
Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» esa oltita ochko bilan sakkizinchi pog‘onani egallagan. Uchrashuvda har ikki jamoa faol harakat qilib, gollar soni ko‘p bo‘ldi.
Bu natija ular uchun muhim hisoblanadi, chunki ochkolarni jamlash va yuqori o‘rinlarni egallash uchun kurash davom etmoqda. Jamoalar keyingi turlarda yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishga intilishadi.

Зенит вернулся из Москвы с ничьей
В пятом туре Российской Премьер-Лиги петербургский «Зенит» сыграл вничью в гостях с московским «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 2:2. Спортивный комментатор Геннадий Орлов высказал своё мнение по поводу этого результата.
«Команда «Зенит» вернулась из Москвы с одним очком. «Спартак» же был ближе к победе.
Хозяева показали хорошую игру», — приводит слова журналиста «Спорт-Экспресс». После пяти туров чемпионата России «Спартак» набрал пять очков и занимает двенадцатое место в турнирной таблице.
«Зенит» под руководством Сергея Семака с шестью очками занимает восьмую позицию. В матче обе команды активно действовали, забив много голов.
Этот результат важен для них, так как продолжается борьба за накопление очков и занятие высоких мест. Команды в следующих турах будут стремиться показать ещё более сильную игру.