Radimov: Zenit durangdan ko‘proq mamnun bo‘ldi
Rossiya Premer Ligasi beshinchi turining markaziy o‘yini «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxtlarning jangi 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Ushbu natija yuzasidan Moskva shahrida taniqli sobiq futbolchi Vladislav Radimov fikr bildirdi.
Radimovning ta’kidlashicha, o‘yinning kechishi shuni ko‘rsatdiki, natijadan ko‘proq «Zenit» jamoasi mamnun bo‘lishi kerak, chunki ular kamchilikda o‘ynadi. U o‘yindagi tezliklarni maqtadi va bu ikki jamoaning sog‘lomlashayotgani belgisi ekanligini aytdi.
Radimov «Match TV» saytiga bergan intervyusida, «Zenit» va «Spartak» jamoalari turnir jadvalining yuqori qismiga ko‘tariladi va chempionlik uchun kurash qiziqarli kechadi, deb hisoblaydi. Hozirgi vaqtda «Zenit» Premer Liga turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda, «Spartak» esa o‘n ikkinchi o‘rinda turibdi.

Радимов: Зенит остался более доволен ничьей
Центральный матч пятого тура Российской Премьер-Лиги прошёл между командами «Спартак» и «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Борьба столиц завершилась вничью со счётом 2:2. По этому поводу в Москве высказался известный бывший футболист Владислав Радимов.
По словам Радимова, ход игры показал, что больше доволен результатом должен быть «Зенит», так как они играли в меньшинстве. Он похвалил темпы игры и отметил, что это признак того, что обе команды восстанавливаются.
В интервью сайту «Матч ТВ» Радимов выразил мнение, что команды «Зенит» и «Спартак» поднимутся в верхнюю часть турнирной таблицы, и борьба за чемпионство будет интересной. В настоящее время «Зенит» занимает девятое место в турнирной таблице Премьер-Лиги, а «Спартак» — двенадцатое.