Eberechi Eze “Chelsi”ga qarshi maydonda bo‘ladi
Hujumkor yarim himoyachi Eberechi Eze yaqin kunlarda "Kristal Pelas"dan "Tottenhem" klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, "shporlar" jamoasi qiziqishiga qaramay, Eze yakshanba kuni bo‘lib o‘tadigan Angliya Premer Ligasi doirasidagi "Chelsi"ga qarshi o‘yinda maydonga tushadi. Bu haqda The Times nashri xabar bermoqda.
"Chelsi" va "Kristal Pelas" jamoalari Angliya chempionatining birinchi turida "Stamford Brij" stadionida to‘qnash keladi. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 16:00da bo‘ladi.
London derbisini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Transfermarkt portali mutaxassislari 27 yoshli Eberechi Ezeni 55 million yevroga baholamoqda.
Ushbu transfer ehtimoli futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Futbolchilar va jamoalar o‘rtasidagi shunday o‘zgarishlar chempionatga yanada qiziqarli tus beradi.
Eze o‘zining tezligi va texnik mahorati bilan tanilgan futbolchilardan biridir. Uning yangi jamoasida o‘ynashi muxlislar tomonidan intizorlik bilan kutilmoqda.

Эберечи Эзе будет на поле против «Челси»
Атакующий полузащитник Эберечи Эзе может в ближайшие дни перейти из «Кристал Пэлас» в клуб «Тоттенхэм». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем не менее, несмотря на интерес со стороны «шпор», Эзе выйдет на поле в воскресном матче Английской Премьер-лиги против «Челси». Об этом сообщает издание The Times.
Команды «Челси» и «Кристал Пэлас» встретятся в первом туре чемпионата Англии на стадионе «Стэмфорд Бридж». Начало игры по московскому времени в 16:00.
Лондонское дерби можно будет смотреть в текстовой трансляции. Эксперты портала Transfermarkt оценивают 27-летнего Эберечи Эзе в 55 миллионов евро.
Возможный трансфер вызывает большой интерес в футбольном мире. Такие изменения между игроками и командами делают чемпионат ещё более захватывающим.
Эзе известен своей скоростью и техническим мастерством. Его игра в новой команде с нетерпением ожидается болельщиками.